Dogecoin oficjalnie stał się drugą największą kryptowalutą PoW

Reading time: 2 min

16/09/22

Dogecoin oficjalnie stał się drugą największą kryptowalutą PoW

Kryptowaluta inspirowana memami ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 7,83 miliarda dolarów

Dogecoin oficjalnie stał się drugą największą kryptowalutą proof-of-work (PoW), po aktualizacji proof-of-stake sieci Ethereum w dniu 15 września.

Dogecoin goni teraz Bitcoina jako największą kryptowalutę proof-of-work pod względem kapitalizacji rynkowej. Kryptowaluta inspirowana memami ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 7,83 miliarda dolarów, podczas gdy Bitcoin pozostaje mile przed nim z kapitalizacją rynkową w wysokości 95,54 miliarda dolarów.

Ethereum Classic (ETC) jest na trzecim miejscu, z kapitałem rynkowym w wysokości 4,69 miliarda dolarów, a następnie Litecoin (LTC) (4,01 miliarda dolarów). Monero (XMR) jest na piątym miejscu z kapitałem rynkowym wynoszącym 2,65 miliarda dolarów.

Dogecoin może również wkrótce znaleźć się w konkurencji z ETHPoW - łańcuchem Ethereum PoW hard fork, który będzie kontynuował wydobycie według oficjalnego konta Twittera ETHPoW, który jest obecnie wyceniany na 13,64 USD."
Lachlan Feeney, założyciel i dyrektor generalny australijskiej agencji rozwoju blockchain Labrys powiedział, że "jest teraz presja na Bitcoina, aby uzasadnić system PoW w dłuższej perspektywie."

Fundacja Dogecoin, która nadzoruje rozwój kryptowaluty Dogecoin, rozważa przejście na proof-of-stake po tym, jak po raz pierwszy zasugerowała zmianę we wrześniu 2021 roku, co zostało przedstawione przez współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina, który jest również doradcą Fundacji Dogecoin.

W grudniu 2021 roku Fundacja Dogecoin wydała swoją "mapę szlaku Dogecoin", która proponowała zbudowanie wersji Dogecoin "community staking", która przypominała PoS.