Dom w Portugalii sprzedany za 3 Bitcoiny

Reading time: 2 min

01/06/22

Dom w Portugalii sprzedany za 3 Bitcoiny

Ten akt stanowi historyczny kamień milowy, przeniesienie aktywów cyfrowych na aktywa fizyczne – dom – bez żadnej konwersji na euro to świetne rozwiązanie.

W miarę wzrostu popularności kryptowalut coraz więcej osób korzysta z zasobów cyfrowych w celu nabywania i sprzedawania nieruchomości. W Bradze w Portugalii nieruchomość została sprzedana wyłącznie przy użyciu BTC! Jak przebiegła transakcja? Dlaczego to ważna wiadomość? O tym poniżej!

Kryptowaluta metodą płatności

Mieszkanie w Bradze zostało sprzedane wyłącznie za BTC – bez wymiany środków na euro.
Dzięki tej umowie branża nieruchomości z pewnością zyska wielu inwestorów.
Mieszkanie T3 w Portugalii zostało nabyte za trzy Bitcoiny, co stanowi równowartość około 110 tysięcy euro. Świadkami podpisania aktu własności byli przedstawiciele firmy zajmującej się nieruchomościami Zome, kancelaria prawna Antas da Cunha Ecija, prezes notariuszy oraz inni partnerzy ze Szwajcarii.

Istotny akt notarialny

Zome ogłosił rozwój sprzedaży nieruchomości w poście na Facebooku, podkreślając, że firma jest „na pierwszej linii”, jeśli chodzi o technologię Web3 i adopcję kryptowalut do sprzedaży mieszkań. „Ten akt stanowi historyczny kamień milowy, przeniesienie aktywów cyfrowych na aktywa fizyczne – dom – bez żadnej konwersji na euro to świetne rozwiązanie. Wierzymy, że dzisiaj otwiera się nowy świat kryptowalutowego biznesu w branży nieruchomości!” – uważa Carlos Santos, Dyrektor ds. technologii w Zome.

Zmiana systemu płatności

Do zeszłego miesiąca kupowanie nieruchomości za pomocą kryptowalut wymagało od kupującego najpierw wymiany posiadanych kryptowalut na euro, a dopiero potem możliwość uzyskania prawa własności. Od tego czasu portugalski organ notariuszy opracował wyraźne wytyczne dotyczące sporządzania aktów prawnych w zakresie transakcji na rynku nieruchomości, które są przeprowadzane wyłącznie za pośrednictwem zasobów cyfrowych.
Porównanie wartości kryptowalut między momentem zarejestrowania czynu, a podpisaniem umowy wekslowej, a także między datami obu dokumentów, byłoby konieczne do oceny, czy transakcja była legalna. Przykład Portugalii pokazuje, że dzięki odpowiedniemu prawu, notariuszom i rozwojowi technologicznemu kryptowaluty mogą pozwolić nam kupić dom. To świetne rozwiązanie ułatwiające i usprawniające przepływ większego kapitału pomiędzy sprzedawcą, a nabywcą nieruchomości.