Donald Trump z własną kolekcją NFT

Reading time: 3 min

16/12/22

Donald Trump z własną kolekcją NFT

Kto nie chciałby NFT z wizerunkiem Donalda Trumpa pod postacią kowboja?

Każdy może zostać cyfrowym artystą

Donald Trump z własną kolekcją NFT

Były prezydent Donald Trump wydał w czwartek kolekcję 45 000 sztuk NFT za pośrednictwem Truth Social, serwisu społecznościowego, który założył w zeszłym roku. Według strony internetowej kolekcji, Trump Digital Trading Cards przedstawiają wizerunki prezydenta w stylu podobnym do kolekcjonerskich kart baseballowych. Każda karta zawiera ilustrację Trumpa, w niektórych przypadkach wyobrażonego jako superbohatera, kowboja lub astronautę. Tokeny, wybite na sieci Polygon, kosztują 99 USD i można je kupić za Ether (ETH) lub w walucie fiat.

Dzisiaj idę na kolację z Donaldem Trumpem - wygrałem przecież na loterii

Na końcu procesu kasowego klienci są proszeni o wybranie, ile Trump Trading Cards chcą kupić. Nie można nie zauważyć okienka promującego gwarantowany bilet na galową kolację z Trumpem za zakup 45 sztuk NFT na raz. Kosztowałoby to klienta 4455 dolarów.

Zbierz wszystkie swoje ulubione Trump Digital Trading Cards, które są stworzone na wzór kart baseballowych, ale miejmy nadzieję, że o wiele bardziej ekscytujące", podsumował były prezydent “Jest to świetny prezent świąteczny. Nie czekaj. Znikną, jak sądzę, bardzo szybko! - dodał.

Kolekcjonerzy, którzy zakupią jedną z cyfrowych kart handlowych, zostaną automatycznie włączeni do loterii, w której można wygrać bezpośredni kontakt z Trumpem, w tym rozmowę na zoom, kolację w Miami lub rozmowę przy drinku. Karty handlowe będą miały określone cechy rzadkości, ale żaden typ karty nie będzie miał więcej niż 20 kopii w istnieniu.

AMERICA F*** YEAH!

Zarówno entuzjaści NFT, jak i zwolennicy Trumpa są zdumieni tą wiadomością.

Sprzedaj wszystko - napisał LilMoonLambo. Rynek niedźwiedzia wygrał.

Mam tak wiele pytań i komentarzy, ale mam nadzieję, że wszystko spadnie do zera, abyśmy mogli zacząć od nowa - skomentował handlarz kryptowalutami Scott Melker.

"Nie wiem nawet jak na to zareagować" napisał kolejny użytkownik.

Uruchomienie kart NFT było niewypałem dla prezydenta Trumpa. Nawet politycy zabrali głos w tej sprawie. Kolega z partii Robby Starbuck, filmowiec i były republikański kandydat do kongresu, skomentował: "Kocham faceta, ale to odrzuci wielu".

Inni wskazali na wcześniej zadeklarowane stanowisko Trumpa wobec kryptowalut. Jego karty NFT są mintowane w sieci blockchain i można je kupić za kryptowaluty, co stanowi hipokryzję byłego prezydenta.

Nie pierwszy raz Donald Trump próbuje swoich sił w NFT

Jest to pierwszy raz, kiedy sam Trump wydał swoje własne kolekcje NFT; jednak były wcześniejsze nieoficjalne projekty, takie jak wydanie przez Parler inspirowanych Trumpem NFT na początku tego roku, czy kolekcja byłej pierwszej damy, Melani Trump, która uruchomiła swoją debiutancką kolekcję NFT "Cobalt Blue Eyes" prawie rok temu.