Dubaj ogłosił plany w zakresie gospodarki metaverse

Reading time: 2 min

19/07/22

Dubaj ogłosił plany w zakresie gospodarki metaverse

Strategia ma stworzyć 40 000 nowych miejsc pracy w sektorze i pomóc Dubajowi ma stać się jednym z wiodących miejsc docelowych metaverse na świecie do 2030 roku.

Dubai Metaverse Strategy ma na celu uczynienie Emiratu gospodarką metaverse w pierwszej dziesiątce państw.

Strategia ma stworzyć 40 000 nowych miejsc pracy w sektorze i pomóc Dubajowi ma stać się jednym z wiodących miejsc docelowych metaverse na świecie do 2030 roku.

Dubaj aktywnie rozwija swoją branżę metaverse, mając na celu zdobycie pozycji globalnego lidera w tym sektorze. Jest już domem dla kilku projektów, w tym The Metaverse Project, który ma na celu zbudowanie opartego na blockchainie ekosystemu dla cyfrowych awatarów.

W oświadczeniu w środę szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum powiedział: "Naszym celem jest, aby Dubaj stał się jednym z trzech najlepszych hubów metaverse na świecie do 2030 roku, z przychodami przekraczającymi 1 mld USD do 2035 roku".

Wiceprezydent, premier i władca Dubaju, H.H. Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ogłosił uruchomienie strategii Dubai Metaverse 18 lipca 2022 r.

Strategia ta ma na celu przekształcenie emiratu w globalną stolicę technologii, koncentrując się przede wszystkim na sztucznej inteligencji (AI) i Web3. Jest również zgodna z celami strategii Zjednoczonych Emiratów Arabskich AI, aby zwiększyć status narodu jako jednego z wiodących krajów świata w sektorach futurystycznych poprzez inwestowanie w nowe technologie.

Strategia Dubaju Metaverse obejmie współpracę w zakresie badań i rozwoju (R&D) z innymi firmami i projektami z zagranicy w celu zwiększenia wkładu gospodarczego metaverse; wykorzystanie akceleratorów i inkubatorów w celu przyciągnięcia firm i projektów z zagranicy; zapewnienie wsparcia w edukacji metaverse skierowanej do deweloperów, twórców treści i użytkowników platform cyfrowych w społeczności metaverse; ustanowienie Centrum Badań AI, które ma na celu zwiększenie innowacji w dziedzinie AI; zbudowanie globalnego ekosystemu dla startupów poprzez inkubatory i akceleratory; ustanowienie Rady Smart City, która będzie pracować nad osiągnięciem statusu inteligentnego miasta