Elon Musk ujawnia plany dotyczące zastosowania krypto na Twitterze

Reading time: 3 min

22/06/22

Elon Musk ujawnia plany dotyczące zastosowania krypto na Twitterze

Miejmy nadzieję, że jedna z najpopularniejszych platfrom wdroży płatności kryptowalutowe i dokona tego w sposób profesjonalny i transparentny.

Miliarder, dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, w trakcie sesji pytań i odpowiedzi z pracownikami opowiedział o swoich planach dotyczących Twittera, w tym płatności kryptowalutami. W jaki sposób widzi symbiozę krypto i twittera? O tym piszemy poniżej!

Elon Musk zdradza szczegóły

Zgodnie z transkrypcją spotkania opublikowaną przez Vox, miliarder Tesla CEO wyjaśnił, że płatności, w tym kryptowaluty, są "krytycznym obszarem" dla Twittera i podkreślił trwający problem oszustw kryptowalutowych na platformie mediów społecznościowych. "Pieniądze są w tym momencie zasadniczo cyfrowe" - powiedział Musk. Dodał, że "sensowne byłoby zintegrowanie płatności z Twitterem, aby łatwo wysyłać pieniądze tam i z powrotem", zauważając, że będzie to obejmować zarówno waluty, jak i kryptowaluty.

Dlaczego kryptowaluty mogą być na Twitterze?

Elon uważa, że jego celem jest maksymalizacja użyteczności serwisu. Musk powiedział, że jeśli ktoś może używać krypto i Twittera do dokonywania wygodnych płatności, to jest to wzrost użyteczności całego portalu. Dodał, że wiadomości, rozrywka i płatności to trzy krytyczne obszary dla Twittera, które mogą czynić serwis tak atrakcyjnym, że nie można bez niego żyć i że każdy chce z niego korzystać. Elon Musk chce, aby Twitter był "superaplikacją" w stylu WeChat z płatnościami. Prezes Tesli Elon Musk nie wykluczył, że jeśli uda mu się przejąć Twittera, platforma społecznościowa może stać się czymś w rodzaju super aplikacji podobnej do chińskiego WeChat.

Musk celuje w oszustwa kryptowalutowe na Twitterze

Podczas pytań i odpowiedzi Musk odniósł się również do kwestii, która ciągle go niepokoi: powszechności botów i oszustw kryptowalutowych na Twitterze. "Na Twitterze jest sporo oszustw kryptowalutowych, sytuacja się poprawiła, ale nadal jest ich sporo. Są też ludzie, którzy niekoniecznie są botami, ale mogą tak działać. Jedna osoba obsługuje setki kont i stara się, aby wyglądały one jak pojedyncze osoby, ale tak nie jest. Aby ludzie mieli zaufanie do Twittera, uważam, że niezwykle ważne jest, aby była przejrzystość." - powiedział. Jednym z rozwiązań, które Musk zaproponował, aby rozwiązać problem fałszywych kont na Twitterze była weryfikacja poprzez płatność za usługę subskrypcji Twitter Blue Poprzez piggybacking na systemie płatności, zasugerował, że dzięki temu Twitter będzie wiedział, kim jesteś, przynajmniej z punktu widzenia płatności. Musk wcześniej informował - prawdopodobnie żartobliwie - że subskrypcje Twitter Blue mogłyby być opłacane w jego ulubionej kryptowalucie, Dogecoin.

Oferta Muska za 43 mln dolarów dla Twittera

Aktywność botów stała się kluczowym czynnikiem w trwającej od dłuższego czasu próbie kupna Twittera przez Muska. Po złożeniu w kwietniu oferty kupna platformy społecznościowej o wartości 43 mld dolarów, prezes Tesli powiedział, że zakup nie może ruszyć do przodu, dopóki Twitter nie dostarczy informacji na temat liczby fałszywych kont istniejących na platformie.

Dogecoin i Twitter

Od momentu ogłoszenia zamiaru przejęcia Twittera w ramach transakcji wartej 44 miliardy dolarów, Elon Musk miał mnóstwo czasu, aby rozwinąć swoje pomysły na przekształcenie platformy. Na początku tego miesiąca Twitter podobno dał Muskowi dostęp do danych obejmujących każdy tweet opublikowany na platformie, aby umożliwić mu niezależną weryfikację poziomu aktywności botów. Miejmy nadzieję, że jedna z najpopularniejszych platfrom wdroży płatności kryptowalutowe i dokona tego w sposób profesjonalny i transparentny.