Emirates Airlines zaakceptują płatności BTC i uruchomią NFT

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 14

Emirates Airlines zaakceptują płatności BTC i uruchomią NFT

Emirates planują wdrożyć płatności Bitcoin (BTC) i uruchomić nonfungible tokeny (NFT), które będą przedmiotem handlu za pośrednictwem stron internetowych firmy.

Według dyrektora operacyjnego Adela Ahmeda Al-Redha, linie Emirates wykorzystają nowe technologie, takie jak metaverse i NFT, aby poszerzyć swój zasięg usług. Jakie są założenia jednych z największych linii lotniczych świata? Dlaczego zdecydowały się na krok w stronę technologii blockchain i kryptowalut?

Emirates patrzy w przyszłość

Emirates, to największa linia lotnicza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Ogłosiła ona, że ​​planuje wdrożyć płatności Bitcoin (BTC) i uruchomić nonfungible tokeny (NFT), które będą przedmiotem handlu za pośrednictwem stron internetowych firmy. Na spotkaniu medialnym, które odbyło się na Arabian Travel Market, dyrektor operacyjny Emirates, Adel Ahmed Al-Redha, oświadczył, że linia lotnicza z Dubaju będzie zatrudniać nowych pracowników, którzy będą koncentrować się na projektach związanych z technologią blockchain, analizować płatności kryptowalutowe, śledzić blokckchain, metaverse i NFT.

Jak Emirates Airlines wykorzysta blockchain?

Według Al-Redha, linia lotnicza rozważa wykorzystanie technologii blockchain do prowadzenia rejestrów samolotów. Ponadto dyrektor linii lotniczych zauważył również, że może wykorzystać metaverse do przekształcenia swoich procesów, takich jak operacje, szkolenia, sprzedaż internetowa i inne doświadczenia związane z liniami lotniczymi, gdyż przeniesie to w świat cyfrowy. Dyrektor operacyjny linii lotniczych uważa, że ​​dzięki temu wszelkie procesy będą „bardziej interaktywne”. Oprócz tego Al-Redha wspomniał również, że branża lotnicza odnotowuje stały wzrost, ponieważ przybywa coraz więcej podróżnych. Aby rozszerzyć swój zasięg, firma wykorzystuje nowe technologie, takie możliwości płacenia przy pomocy bitcoina, czy kolekcje NFT, które mogą przynieść posiadaczom pewne korzyści.

Świat linii lotniczych przygląda się Emirates

Lotniska i linie lotnicze na całym świecie szukały sposobów integracji technologii opartych na blockchainie i płatności kryptowalutowych. W lutym 2021 r. Air France nawiązała współpracę z kilkoma organizacjami, aby stworzyć system oparty na technologii blockchain, który weryfikuje wyniki testów COVID-19. W marcu 2021 r. łotewskie linie lotnicze airBaltic dodały do ​​swoich opcji płatności Dogecoin (DOGE) i Ether (ETH). Linia lotnicza akceptuje BTC od 2014 roku i umożliwia korzystanie z innych walut, takich jak USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) i Gemini Dollar (GUSD). W październiku 2021 r. prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że linia lotnicza Volaris El Salvador będzie przyjmować płatności w BTC. Ogłoszenie nastąpiło po tym, kiedy kraj ogłosił BTC jako prawny środek płatniczy. Jak widać linie lotnicze od dawna używają kryptowalut do rozliczania płatności. Potencjał technologii blockchain jest już przez nich analizowany i wdrażany. Miejmy nadzieję, że inne formy transportu również pójdą w tym kierunku.