FC Shakhtar Donieck uruchomi kolekcję NFT

Reading time: 2 min

01/06/22

FC Shakhtar Donieck uruchomi kolekcję NFT

Będąc jednym z najpopularniejszych profesjonalnych klubów piłkarskich na Ukrainie, FC Szachtar Donieck przez lata otrzymywał wiele miłości, przywiązania i wsparcia od nas

Binance NFT, oficjalny rynek non-fungable tokenów (NFT) ogłosił oficjalną premierę kolekcji NFT FC Szachtar Donieck – klubu piłkarskiego z Ukrainy, który jest znany na całym świecie. Warto podkreślić, że dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Charytatywnej Binance i Szachtarskiego Funduszu Społecznego, który udzieli pomocy humanitarnej ludności Ukrainy dotkniętej wojną.

Jakie NFT oferuje Shakhtar Donieck

Zgodnie z komunikatem prasowym, dziewięć podpisanych koszulek zostanie wystawionych na aukcję z inicjatywy klubu „Football for Peace” w ramach inauguracji. Ponadto w ramach tej inicjatywy FC Szachtar Donieck zorganizuje mecze towarzyskie i przekaże dochód ze sprzedaży biletów na rzecz ukraińskich dzieci dotkniętych wojną.

„Będąc jednym z najpopularniejszych profesjonalnych klubów piłkarskich na Ukrainie, FC Szachtar Donieck przez lata otrzymywał wiele miłości, przywiązania i wsparcia od naszych lokalnych fanów. Jesteśmy oddani pomocy społeczności ukraińskiej i będziemy ją wspierać w silniejszym powrocie do normalności. Biorąc pod uwagę przejrzystość i odpowiedzialność, jaką zapewnia nowa technologia – Blockchain jest rozwiązaniem najlepszym do organizacji tego typu finansowania” – skomentował Sergei Palkin, dyrektor generalny FC Shakhtar Donetsk.

Przebieg aukcji

Aukcja rozpocznie się 7 maja 2022 r. i potrwa tydzień. Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę, otrzyma limitowaną edycję koszulki FC Szachtar Donieck z logo „Football for Peace”. Użytkownicy, którzy są już zarejestrowani na Binance, będą mogli uzyskać dostęp do Binance NFT Marketplace z tego samego konta. Niezarejestrowani użytkownicy będą musieli najpierw zarejestrować się na platformie i uwiarygodnić swoje konta, aby wziąć udział w aukcji i procesie zakupu. Aby wesprzeć uruchomienie kolekcji NFT przez FC Shakhtar Donetsk, Binance zaktualizowało obsługę wielu blockchainów, umożliwiając użytkownikom przesyłanie NFT do i z sieci Ethereum oraz BNB. Zachęcamy do popierania wszelkich inicjatyw, które pomagają ludziom w trudnych czasach!