Fidelity Investments i Bitcoin jako emerytura?

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 19

Fidelity Investments i Bitcoin jako emerytura?

Dlaczego warto rozważyć BTC jako inwestycję na emeryturę? Na co zwrócić uwagę? O tym piszemy poniżej!

Niektórzy inwestorzy mogą wkrótce dodać kryptowaluty do swoich kont 401(k). Fidelity Investments ogłosiło, że zacznie umożliwiać inwestorom umieszczanie kryptowalut, takich jak bitcoin, na kontach emerytalnych 401(k). To pierwszy dostawca finansów, który dokonał tego kroku. Dlaczego warto rozważyć BTC jako inwestycję na emeryturę? Na co zwrócić uwagę? O tym piszemy poniżej!

Program rusza w czerwcu

Od czerwca 2022 r. amerykańska międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Bostonie w stanie Massachusetts – Fidelity Investments wprowadza możliwość odkładania btc na kontach emerytalnych. Pracodawca odprowadzający składki emerytalne oraz pracownik muszą wyrazić zgodę na tego typu transfer. Niektórzy pracownicy mogą się zastanawiać, czy kryptowaluty to dobre miejsce na zapewnienie wypłaty większych świadczeń emerytalnych w przyszłości. Wielu doradców finansowych twierdzi, że przekazywanie części środków w postaci btc na świadczenia emerytalne może być elementem dobrze zbilansowanego portfela inwestycyjnego i zauważyło, że klienci dodawali go już do swoich inwestycji wcześniej.

Co wziąć pod uwagę w przypadku świadczeń emerytalnych?

Oczywiście potencjalni inwestorzy nie powinni spieszyć się z dodaniem bitcoinów lub innych aktywów kryptowalutowych do swoich planów emerytalnych tylko dlatego, że mogą to zrobić. Zamiast tego powinni upewnić się, że jeśli zamierzają dodać go do swojego konta emerytalnego, to będzie on pasować do założonych długoterminowych celów finansowych.
Jeśli zakładasz inwestowanie kapitału na 10 lat do przodu, to myślę, że teraz jest dobry czas, aby kupić btc. Ludzie powinni być świadomi, jaka część ich całkowitego portfela jest zainwestowana w kryptowaluty i upewnić się, że alokacja odpowiada ich profilowi ​​ryzyka” – powiedział Ivory Johnson, założyciel Delancey Wealth Management w Waszyngtonie. W przeciwnym razie zaleca obywatelom bardziej holistyczne podejście do aktywów.

Ochrona kapitału

Fidelity ma pewne bariery ochronne, które powstrzymują inwestorów przed umieszczeniem wszystkich swoich aktywów emerytalnych w kryptowalutach. Plany pozwolą posiadaczom kont zainwestować maksymalnie do 20% swoich oszczędności w bitcoina. Fundusz podkreśla, że inwestowanie btc na emeryturę może być w pewnym stopniu ryzykowne. Pamiętajmy o tym, że bitcoin odnotował trend spadkowy, tracąc 40% swojej wartości od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu blisko 69 000 USD, co miało miejsce w listopadzie.
Co więcej, historycznie ryzykowny btc nie był testowany w środowisku takim jak to, które obserwujemy dzisiaj. „Obywatele powinni mieć świadomość faktu, że kryptowaluty mogą spaść, więc należy ewentualnie odkładać na emeryturę btc w takiej ilości, której strata nas nie zrujnuje” wskazuje Tyrone Ross, dyrektor generalny Onramp Invest, platformy kryptowalut dla doradców finansowych i firm.