Filipiny przeciwko nielegalnym operacjom Binance w kraju

Reading time: 2 min

08/08/22

Filipiny przeciwko nielegalnym operacjom Binance w kraju

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła społeczeństwo przed inwestowaniem z Binance, ponieważ nie posiada ona zezwolenia na działalność w kraju.

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma podjąć działania egzekucyjne przeciwko nielegalnym operacjom Binance w kraju.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła społeczeństwo przed inwestowaniem z Binance, ponieważ nie posiada ona zezwolenia na działalność w kraju. W odpowiedzi na działania rzecznicze podejmowane przez think tank Infrawatch PH, SEC przyznał, że Binance nie ma upoważnienia ani licencji na pozyskiwanie inwestycji w kraju.

Binance nie posiada niezbędnych uprawnień i / lub licencji do pozyskiwania inwestycji, ponieważ tylko zarejestrowane korporacje mogą ubiegać się o wydanie niezbędnych licencji do pozyskiwania inwestycji - prokurator Oliver Leonardo, dyrektor Departamentu Egzekucji i Ochrony Inwestorów SEC, powiedział w liście wysłanym do Infrawatch PH.

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nakazała Binance, jednej z największych na świecie giełd kryptowalutowych, zaprzestanie działalności w kraju.

SEC podkreśliła, że nie uzyskując wymaganych licencji, Binance narusza m.in. filipiński kodeks regulacji papierów wartościowych (SRC) oraz egzekwowany przez komisję Revised Corporation Code. Stąd też departament egzekucyjny wzywa inwestorów, którzy mogli zostać dotknięci działalnością Binance, do składania skarg.

Terry Ridon, convener Infrawatch PH, zauważył w oświadczeniu, że ruch SEC jest mile widziany, ponieważ pokazuje zaangażowanie rządu w zapewnienie jasności polityki i daje natychmiastową ochronę użytkownikom Binance.

"Ponieważ więcej Filipińczyków uczestniczy w tym wschodzącym sektorze, obowiązkiem rządu jest zapewnienie, że wszyscy dostawcy usług przestrzegają ścisłych mechanizmów regulacyjnych i podejmują zobowiązania chroniące społeczeństwo inwestujące" - dodał.

Infrawatch PH napisał do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby poinformować o nielegalnym oferowaniu i promowaniu niezarejestrowanych papierów wartościowych przez Binance w zeszłym miesiącu. List argumentował, że ponad 1,4 miliona filipińskich użytkowników Binance było narażonych na nadmierne ryzyko, wzywając SEC do zakazania giełdy i nałożenia na nią grzywien i nakazów.

Wcześniej, Infrawatch zaapelował do Departamentu Handlu i Przemysłu (DTI), aby również zakazać Binance w czerwcu. W odpowiedzi, DTI zauważył, że nie miał podstaw prawnych, na których można zakazać wymiany.