Firma Bybit ma zaprzestać oferowania usług pośrednictwa w Brazylii

Reading time: 2 min

06/09/22

Firma Bybit ma zaprzestać oferowania usług pośrednictwa w Brazylii

Jednak rząd brazylijski powiedział, że tylko brazylijska giełda B3 może zapewnić handel papierami wartościowymi.

Brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CVM) nakazała firmie Bybit zaprzestanie oferowania usług pośrednictwa w obrocie papierami wartościowymi dla Brazylijczyków.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym w poniedziałek przez CVM, ByBit stara się pozyskać fundusze na inwestycje w papiery wartościowe od inwestorów zamieszkałych w Brazylii i nie jest upoważniony do działania jako pośrednik papierów wartościowych.

Bybit stał się jedną z najbardziej stabilnych platform handlu kryptowalutami w Europie i Azji. Z szacunkową liczbą 6 milionów dziennych aktywnych użytkowników i 10 miliardów dolarów wolumenu handlowego, giełda powiedziała, że zbudowała niezbędną płynność dla brazylijskiego rynku kryptowalut.

CVM nakazał zawieszenie ByBit "publicznego oferowania jakichkolwiek usług pośrednictwa w obrocie papierami wartościowymi, bezpośrednio lub pośrednio, użytkownikom brazylijskim, w tym za pośrednictwem stron internetowych, aplikacji lub sieci społecznościowych."

6 lipca brazylijska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nakazała platformie handlu kryptowalutami Binance natychmiastowe wstrzymanie usług handlu instrumentami pochodnymi w Brazylii. Brazylijskie prawo traktuje wszystkie instrumenty pochodne jako papiery wartościowe.

Jednak rząd brazylijski powiedział, że tylko brazylijska giełda B3 może zapewnić handel papierami wartościowymi, a ByBit nie kwalifikuje się. Brazylijski rząd powiedział, że złamanie zakazu może skutkować grzywną w wysokości 1000 brazylijskich reali (równowartość 194 dolarów) dziennie.

Niedawno brazylijski zespół esportowy MIBR ogłosił umowę partnerską i sponsorską z giełdą kryptowalut Bybit na najbliższe trzy lata.