Firma Ripple zapowiada wkrótce kolejne CBDC

Reading time: 2 min

08/09/22

Firma Ripple zapowiada wkrótce kolejne CBDC

Ripple ogłosiło na Twitterze, że w "najbliższych tygodniach" wyda więcej informacji o przypadkach użycia XRP.

Antony Welfare z Ripple potwierdził, że firma zapowiada wkrótce kolejne CBDC.

Potwierdzenie pojawia się po tym, jak jeden z użytkowników Twittera zapytał, czy wkrótce zostanie ogłoszone nowe partnerstwo CDBC.

Welfare odpowiedział na tweeta cenionego członka społeczności XRP @sentosumosaba. Tweet przytoczył wywiad z Welfare z 17 czerwca 2022 roku, który miał kilka dość znaczących cytatów, takich jak:

Ripple ma kilka pilotów w toku dla CBDC, w tym Królewski Urząd Monetarny (RMA) z Bhutanu i Republiki Palau.

"Dla Ripple, Crypto jest w naszym DNA", mówi inny cytat z wywiadu.

Nasza jednostka biznesowa RippleX skupia się na ułatwianiu deweloperom budowania na i z XRP Ledger, a także na partnerstwie z innymi w przestrzeni kryptowalutowej w zakresie przypadków użycia, takich jak NFT i CBDC.

Ripple ogłosiło na Twitterze, że w "najbliższych tygodniach" wyda więcej informacji o przypadkach użycia XRP i instytucjach finansowych.

CEO Ripple Brad Garlinghouse skomentował to ogłoszenie, mówiąc, że jest "podekscytowany, aby podzielić się z wami wszystkimi tym, nad czym pracowaliśmy."

Oczywiście "kilka następnych tygodni" to bardzo szerokie ramy czasowe. Jednak nadal jest to świetna wiadomość, zwłaszcza wśród wszystkich spekulacji CBDC, które już warzą się w społeczności Ripple XRP.

XRP siedzi obecnie na poziomie 0,3253 USD, według CoinMarketCap.