Fort Worth jest pierwszym miastem w USA, które wydobywa bitcoiny

Reading time: 5 min

01/06/22

Fort Worth jest pierwszym miastem w USA, które wydobywa bitcoiny

Trzy platformy wydobywcze Bitmain Antminer S9 będą działać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w klimatyzowanym skrzydle informatycznym ratusza w Fort Worth.

Fort Worth w Teksasie jest teraz pierwszym miastem miejskim w Stanach Zjednoczonych, który wydobywa bitcoiny — i z niemal poetyckim oddaniem tej inicjatywie, burmistrz Mattie Parker nadzorowała budowę małej farmy górniczej w ratuszu. W jaki sposób miasto wydobywa kryptowaluty? Jakie perspektywy ma BTC w danej miejscowości? O tym piszemy poniżej!

Jak mają działać farmy?

Trzy platformy wydobywcze Bitmain Antminer S9 będą działać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w klimatyzowanym skrzydle informatycznym ratusza w Fort Worth. Miasto twierdzi, że górnicy będą hostowani w prywatnej sieci, aby zminimalizować ryzyko związane z bezpieczeństwem sieci i jej naruszeniem.
Bitcoin działa w modelu kopania typu “proof-of-work”, co oznacza, że ​​górnicy na całym świecie obsługują komputery o dużej mocy, aby jednocześnie tworzyć nowe bitcoiny i weryfikować transakcje. Proces wymaga profesjonalnego sprzętu, pewnej wiedzy technicznej i dużej ilości energii elektrycznej. Dlatego według burmistrza, projekt pilotażowy Fort Worth zaczyna się na małą skalę.

Ile miasto zarobi na górnictwie?

Według szacunków miasta, każda z trzech maszyn objętych programem będzie zużywać taką samą ilość energii jak odkurzacz domowy. Chociaż burmistrz nie spodziewa się, że trzej górnicy będą głównymi wytwórcami pieniędzy, oczekuje się, że koszt energii elektrycznej potrzebnej do programu zostanie zrekompensowany wartością wydobytych bitcoinów.
Poza dodaniem bitcoinów do bilansu miasta, Parker — która objęła urząd w zeszłym roku i jest pierwszym w historii burmistrzem milenijnym , która wierzy, że skłanianie się ku bitcoinom znacznie przyczyni się do wzrostu znaczenia Fort Worth.

„Dla Fort Worth wiele osób nie wie, kim jesteśmy. Chcemy zmienić tę rozmowę i wierzymy, że innowacja technologiczna, w tym kryptowaluta, jest sposobem, w jaki zamierzamy to zrobić” – powiedziała Parker CNBC.

Rebranding Fort Worth

Budowa kopalni z trzema platformami, nawet w przyjaznej dla kryptowalut jurysdykcji, takiej jak Teksas, wymaga oczyszczenia z biurokratycznej biurokracji.

„To coś zupełnie nowego dla każdego miasta” – powiedział Parker. „Jest tu wiele zasad, które musieliśmy przeskoczyć, aby zrozumieć działanie krypto”.

Aby tak się stało, miasto połączyło siły z kilkoma kluczowymi partnerami, w tym Texas Blockchain Council, która przekazała trzy platformy wydobywcze (każda wyceniana na około 600 USD za sztukę) oraz Luxor Technologies, czyli pool wydobywczy, który pozwala jednemu górnikowi połączyć jego moc haszowania z tysiącami innych górników na całym świecie, aby zwiększyć ich szanse na zarabianie bitcoinów.

Parker, która pracuje w tej tematyce prawie rok, wpadła na pomysł włamania się do bitcoina po rozmowie z kilkoma przyjaciółmi ze świata venture capital, którzy powiedzieli jej, że 80% kapitału venture jest zasadniczo przeznaczane na technologię, a kryptowaluta jest na topie właśnie teraz.

„Jesteśmy najszybciej rozwijającym się miastem w kraju. W szczególności wokół Północnego Teksasu i Fort Worth. Aby naprawdę utrzymać tę energię, musimy działać w inny sposób i uważamy, że kryptowaluty są ogromną częścią naszej przyszłej gospodarki” – powiedział Parker.

Wpływ legalizacji miningu BTC na jego wartość

Alex Brammer, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Luksorze, mówi, że posunięcie Fort Worth wzmocni legitymację bitcoina jako strategicznego zasobu.

„Burmistrz Parker daje przykład i skutecznie zmniejsza ryzyko wydobycia bitcoinów. Nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości pojawiły się kolejne takie ogłoszenia” – powiedział Brammer.

Brammer przytoczył również możliwość, że rządy mogłyby wykorzystać wydobycie bitcoinów, aby pomóc ustabilizować sieci elektryczne w trakcie przejścia na czystą energię.

„W przyszłości prawdopodobne jest, że kopalnie bitcoinów będą znajdować się obok magazynów baterii na skalę przemysłową, aby świadczyć usługi utrwalania sieci, które zapobiegają awariom i innym zakłóceniom w sieci spowodowanym dodawaniem okresowej generacji wiatrowej i słonecznej. W tym kontekście sensowne byłoby, aby miasta zaczęły samodzielnie finansować i budować infrastrukturę górniczą na dużą skalę” – uważa
przewodniczący Texas Blockchain Council Lee Bratcher, który współpracuje z górnikami bitcoinów w całym stanie.

Wskazuje dodatkowo, że:

Fort Worth ma idealną szerokość geograficzną dla górników i wspiera kierownictwo miasta, co sprawia, że jest liderem w byciu stolicą górnictwa bitcoin w Teksasie, a tym samym w Stanach Zjednoczonych”

Co przyniesie przyszłość?

Na razie projekt nie dotyczy zysków ani pomocy w naprawie temperamentnej sieci energetycznej Teksasu. Zamiast tego chodzi o bycie pierwszym inicjatorem miningu i normalizację idei władz miejskich wydobywających bitcoiny oraz umieszczanie największej kryptowaluty na świecie w swoim bilansie finansowym.

„To jest poza polem dla każdego rządu, prawda? Zwykle sprawy toczą się w ślimaczym tempie. A w Fort Worth chcemy robić rzeczy inaczej i trochę przepychać się do sukcesu” –powiedział burmistrz.

Czy małe miasteczko w Stanach odmieni podejście lokalnych władz do sektora kryptowalut? Przekonamy się niebawem!