FSCA w RPA sklasyfikował aktywa kryptowalutowe jako produkty finansowe

Reading time: 2 min

19/10/22

FSCA w RPA sklasyfikował aktywa kryptowalutowe jako produkty finansowe

Giełdy kryptowalut są teraz legalne w kraju, podejmując pierwszy krok w kierunku wprowadzenia aktywów kryptowalutowych w ramy prawne kraju.

Financial Sector Conduct Authority (FSCA) sklasyfikował aktywa kryptowalutowe jako produkty finansowe, poinformowało w środę ogłoszenie w gazecie rządowej.

Financial Sector Conduct Authority (FSCA) powiedział, że aktywa kryptowalutowe, które określił jako "cyfrową reprezentację wartości", muszą być regulowane w RPA od daty publikacji. Regulacje, które władze powiedziały, że planują wprowadzić, obejmują stosowanie kontroli walutowych i licencjonowanie firm handlujących kryptowalutami.

Obserwatorzy finansowi na całym świecie zmagają się z tym, jak uregulować nowe waluty cyfrowe i tokeny, których ceny spadły od listopada ubiegłego roku. Aktywa kryptowalutowe nie są emitowane przez bank centralny, ale są w stanie być przedmiotem handlu, transferu lub przechowywania w formie elektronicznej.

Zastępca gubernatora Banku Rezerw Republiki Południowej Afryki (SARB) Kuben Naidoo powiedział Reutersowi w maju, że regulacja aktywów kryptowalutowych była w przygotowaniu i może wejść w życie w ciągu dziewięciu do 15 miesięcy, po tym jak regulatorzy powiedzieli, że zamierzają to zrobić w listopadzie 2020 roku. Dodał, że SARB chciał regulacji aktywów kryptowalutowych, aby zapobiec kradzieży, praniu pieniędzy i podważaniu polityki pieniężnej, ponieważ wszechobecna kryptowaluta może osłabić autorytet banku centralnego.

Bank Rezerw Republiki Południowej Afryki (SARB) oświadczył, że giełdy kryptowalut są teraz legalne w kraju, podejmując pierwszy krok w kierunku wprowadzenia aktywów kryptowalutowych w ramy prawne kraju.

Brent Petersen z Easy Crypto, platformy kupna i sprzedaży kryptowalut, powiedział w notatce:

To był pierwszy krok prawny, który był wymagany, aby wprowadzić przemysł aktywów kryptowalutowych w ramach prawnych RPA.

Deklaracja obejmie platformy handlu kryptowalutami, a także te, które zapewniają doradztwo lub usługi pośrednictwa dla kupujących i sprzedających cyfrowe aktywa finansowe.