FTX rozważa ponowne uruchomienie giełdy

Reading time: 2 min

20/01/23

FTX rozważa ponowne uruchomienie giełdy

Token FTX podskoczył o prawie 30% po tym, jak raport został opublikowany online w czwartek po południu.

Czy FTX dokona tego kroku?

FTX, zbankrutowana giełda kryptowalut, która była niegdyś jedną z największych na świecie, została oskarżona o kradzież miliardów dolarów od swoich klientów, aby spłacić długi zaciągnięte przez jej fundusz hedgingowy skoncentrowany na kryptowalutach.

W czwartek założyciel FTX i były dyrektor generalny Sam Bankman-Fried został oskarżony o oszustwo przez federalną wielką ławę przysięgłych. Bankman-Fried nie przyznał się do zarzutów i utrzymuje, że jest niewinny.

Teraz nowy dyrektor generalny FTX powiedział Wall Street Journal, że rozważa ponowne uruchomienie głównej międzynarodowej giełdy swojej firmy, co pozwoliłoby jej klientom odzyskać większą wartość niż mogliby po prostu upłynnić aktywa lub sprzedać platformę.

Dyrektor generalny powiedział również Dziennikowi, że przyjrzy się, czy ożywienie FTX's native token FTT pomogłoby odzyskać więcej wartości dla klientów firmy niż jego zespół mógłby uzyskać z po prostu likwidacji aktywów lub sprzedaży platformy.

Token FTX podskoczył o prawie 30% po tym, jak raport został opublikowany online w czwartek po południu.

Cieszę się, że pan Ray w końcu składa gołosłowne deklaracje dotyczące ponownego włączenia wymiany po miesiącach zgniatania takich wysiłków! - powiedział Bankman-Fried w tweecie. Nadal czekam, aż w końcu przyzna, że FTX US jest wypłacalny i odda klientom ich pieniądze.

FTX, giełda, która została zhakowana w listopadzie i ogłosiła upadłość, powiedziała, że jej klienci stracili około 415 milionów dolarów w kryptowalutach, gdy hakerzy ukradli fundusze z jej międzynarodowych i amerykańskich giełd.

Przedstawiciel prawny FTX nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.

Bankman-Fried został oskarżony o kradzież miliardów dolarów od klientów giełdy, aby spłacić długi zaciągnięte przez jego skoncentrowany na kryptowalutach fundusz hedgingowy Alameda Research. Nie przyznał się do winy w związku z zarzutami o oszustwo.