Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?

Reading time: 2 min

27/07/22

Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?

W drugim kwartale 2022 roku Tesla sprzedała 75% swoich zasobów bitcoinów, ponieważ firma dążyła do maksymalizacji pozycji gotówkowej.

Duże instytucje sprzedały ponad 236 000 bitcoinów w ciągu ostatnich trzech miesięcy, czyli prawie 5 miliardów dolarów wartości kryptowaluty w oparciu o ostatnią cenę bitcoina.

stooq.pl

W maju, gdy Terra (teraz TerraClassic) spadł ze swojego pega, Luna Foundation Guard sprzedała ponad 80 000 bitcoinów w swoich rezerwach, aby go bronić. Tymczasem, gdy górnicy kryptowalut zmagali się z rosnącą presją, sprzedali 4 556 i 14 600 bitcoinów odpowiednio w maju i czerwcu.

W drugim kwartale 2022 roku Tesla sprzedała 75% swoich zasobów bitcoinów, ponieważ firma dążyła do maksymalizacji pozycji gotówkowej ze względu na niepewność wokół blokad COVID w Chinach. Arcane oszacował, że Tesla sprzedała w przybliżeniu 29 060 BTC po średniej cenie 32 209 USD w tym okresie.

Niedawne bankructwo funduszu hedgingowego Three Arrows i pożyczkodawcy kryptowalutowego Celsius, a także zarażenie na szerszym rynku kryptowalut, wywarło presję sprzedaży na bitcoinie. W czerwcu kanadyjski fundusz Purpose Bitcoin ETF BTCC odnotował odpływ ponad 24 500 bitcoinów ,mniej więcej połowy swoich aktywów pod zarządzaniem w ciągu zaledwie jednego dnia.

Wymuszona sprzedaż w większości się uspokoiła, ale Lunde zauważa, że prawdopodobnie zobaczymy chwiejne warunki, a korelacje mogą ponownie stać się kluczową siłą na rynku. Jednak mniejsza obecność instytucji zadłużonych w dolarach (tj. Tesla i górnicy) może pomóc znieść niektóre z tych sił.