Gemini i Genesis doszli do porozumienia

Reading time: 3 min

07/02/23

Gemini i Genesis doszli do porozumienia

Użytkownicy programu Gemini Earn są o krok bliżej do odzyskania swoich pieniędzy

Gemini i Genesis osiągają porozumienie o wartości 100 mln dolarów dotyczące ich programu zarobkowego

Użytkownicy programu Gemini Earn są o krok bliżej do odzyskania swoich pieniędzy

Ogłoszono dziś porozumienie między amerykańską giełdą kryptowalut Gemini, Genesis Global Capital, LLC (Genesis) i Digital Currency Group (DCG). Współzałożyciel Gemini, Cameron Winklevoss, ogłosił porozumienie na Twitterze:

Dzisiaj @Gemini osiągnęło porozumienie co do zasady z Genesis Global Capital, LLC (Genesis), @DCGco i innymi wierzycielami w sprawie planu, który zapewnia ścieżkę dla użytkowników Earn, aby odzyskać swoje aktywa. Porozumienie to zostało ogłoszone dzisiaj w Sądzie Upadłościowym.

Gemini wniesie do 100 milionów dolarów dla użytkowników Earn. Warunki porozumienia z DCG obejmują również sprzedaż Genesis Global Trading. Ponadto DCG wymieni swój istniejący dług o wartości 1,1 miliarda dolarów wygasajacy w 2032 roku, na zamienne akcje rynkowe, a także zrefinansuje swój istniejący termin spłaty do 2023 na dwie transze o łącznej wartości 500 mln USD.

Jak to się stało? Przypominamy

Jesienią 2022 roku Gemini zaczęło oferować program zarobkowy za pośrednictwem Genesis Global Trading. Ta usługa pozwoliła inwestorom zdeponować swoje kryptowaluty i otrzymać zyski w wysokości od 0,45% do 8% odsetek, podobnie jak w przypadku konta bankowego.

Genesis wstrzymał wypłaty w listopadzie 2022 roku, co doprowadziło Winklevossa i innych użytkowników Gemini do grożenia pozwami sądowymi przeciwko firmie i założycielowi DCG Barry'emu Silbertowi. Domagali się, aby Genesis zaoferował plan spłaty 900 milionów dolarów pożyczki, którą Gemini udzieliło upadłemu Genesis Global.

19 stycznia 2023 roku firma brokerska zajmująca się kryptowalutami złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, dołączając do rosnącej listy firm, które upadły od wiosny 2022 roku. W momencie składania wniosku firma podała upadek Three Arrow Capital i FTX jako wydarzenia, które doprowadziły do jej decyzji o złożeniu wniosku o upadłość.

Winklevoss nazwał dzisiejsze porozumienie krytycznym krokiem w kierunku znacznego odzyskania aktywów dla wszystkich wierzycieli Genesis.

Derar Islim, tymczasowy dyrektor generalny Genesis wyznaczony przez sąd tak odniósł się do osiągniętego porozumienia:

Jestem wdzięczny utalentowanemu zespołowi w Genesis za ich ciągłe poświęcenie i zaangażowanie w obsługę klienta. Chcę również wyrazić moje głębokie uznanie dla wszystkich naszych klientów za ich ciągłą cierpliwość i lojalność, gdy pracujemy nad rozwiązaniem dla naszego biznesu pożyczkowego.

Winklevoss powiedział, że podczas gdy wciąż jest praca do zrobienia, jest przekonany, że istnieje szansa na osiągnięcie szczęśliwego zakończenia