Gemini wprowadza kartę kredytową w Stanach Zjednoczonych

Reading time: 3 min

01/06/22

Gemini wprowadza kartę kredytową w Stanach Zjednoczonych

Od niedawna firma Gemini uruchomiła swoją kryptowalutową kartę kredytową.

Giełda kryptowalut Gemini wprowadza kartę kredytową w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu, użytkownicy mogą otrzymać zwrot gotówki w ponad 60 różnych kryptowalutach obsługiwanych przez Gemini. W jaki sposób przebiegało wprowadzenie tej metody finansowej? Jakie są z tego zyski? O tym piszemy poniżej!

Gemini się rozwija

Gemini, to giełda kryptowalut, która została założona przez bliźniaków Winklevoss. Platforma od kilku lat odnosi sukces na arenie międzynarodowej. Od niedawna firma uruchomiła swoją kryptowalutową kartę kredytową. Tydzień temu Gemini ogłosiło, że jej karta kredytowa jest dostępna w Stanach Zjednoczonych.Pamiętajmy, że USA nie jest jednolite pod względem prawnym, gdyż każdy stan tworzy własne prawo. Nie zmienia to faktu, że Gemini wdrożyło kartę we wszystkich 50 stanach. Jest ona wydawana przez państwowy bank przemysłowy WebBank i współtworzy Mastercard – jako ekskluzywną sieć kart. Wprowadzenie karty nastąpiło ponad rok po tym, jak Gemini ogłosiło ten pomysł w 2021 r. Samo założenie miało na celu nagradzanie użytkowników za używanie kryptowalut do codziennych transakcji. Od ówczesnej chwili do korzystania z karty zgłosiło się ponad 500 000 użytkowników.

Co zawiera karta Gemini?

Karta kredytowa Gemini obsługuje ponad 60 kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dogecoin (DOGE) i inne. Posiadacze kart są w stanie zarobić do 3% krypto w ramach płatnością nią za posiłki, 2% na artykuły spożywcze i 1% na wszystkie inne zakupy.Kiedy posiadacz karty dokonuje zakupu, Gemini automatycznie konwertuje wartość nagrody wyrażoną w dolarach amerykańskich na wybrany zasób cyfrowy i deponuje ją na koncie Gemini posiadacza karty. Posiadacze kart mogą zmieniać wybraną nagrodę kryptowalutą tak często, jak chcą, co umożliwia im zarabianie nie tylko jednej kryptowaluty.

Sherri Haymond, wiceprezes wykonawczy ds. partnerstw cyfrowych w Mastercard, zauważyła, że ​​firma płatnicza podziela przekonanie Gemini na temat tego, że zapewnienie odpowiednich doświadczeń z nagrodami kryptowalutowymi:

nie tylko wzmocni pozycję konsumentów, ale także odblokuje dostęp do ekosystemu walut cyfrowych

Dyrektor ds. technologii w Gemini, Pravjit Tiwana, uważa, że nowa karta kredytowa potwierdza zaangażowanie firmy w usuwanie barier wejścia na rynek kryptowalut dla konsumentów, którzy chcą rozpocząć przygodę z Bitcoinem. Tiwana wspomniała, że ​​przemysł kryptowalutowy miał przełomowy moment w 2021 r., a 44% właścicieli kryptowalut w USA zgłosiło, w tym czasie dokonało swoich pierwszych płatności za produkty przy użyciu krypto.

Same nagrody w postaci krypto z tytułu płacenia BTC i innymi walutami stają się wyjątkowo popularne. W 2021 r. posiadacze kart zarobili łącznie ponad 124 BTC w nagrodach tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy od uruchomienia programu cashback. W niedługim czasie zakupy przy użyciu krypto staną się prawdopodobnie tak popularne, jak te, które wykonujemy za pomocą fiatów. Niemniej jednak warto korzystać z tego rodzaju kart, gdyż mamy możliwość automatycznego oszczędzania pieniędzy podczas dokonywania codziennych czynności!