Genesis może być kolejną dużą nazwą branży, która upadnie

Reading time: 3 min

19/01/23

Genesis może być kolejną dużą nazwą branży, która upadnie

Według nowego raportu Bloomberga, osoby znające sytuację twierdziły, że firma kryptowalutowa może złożyć wniosek o upadłość w rozdziale 11 już w tym tygodniu.

W 2022 roku na rynku kryptowalut zapanowało zamieszanie. Krach ekosystemu Terra (LUNA) wysłał falę uderzeniową w całej branży. Kilku głównych graczy upadło, a teraz…

Jednym z nich jest Genesis Global Capital, jeden z wiodących kredytodawców kryptowalutowych na świecie. Według doniesień, firma kryptowalutowa może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 już w tym tygodniu.

Ponadto SEC oskarżyła Genesis Global Capital o oszustwa związane z papierami wartościowymi. SEC twierdzi, że Genesis nie miał zamiaru spłacić swoich pożyczkodawców i klientów ich funduszy.

Zarzuty przeciwko tym dwóm firmom przypominają o naszym zaangażowaniu w wykorzenianie oszustw w każdym zakątku naszych rynków - powiedział Robert Cohen, dyrektor SEC's Division of Enforcement. Będziemy nadal agresywnie współpracować z naszymi partnerami w CFTC, aby zidentyfikować nieuczciwe zachowania, które podważają zaufanie inwestorów do naszych rynków i pociągnąć niewłaściwych sprawców do odpowiedzialności za ich działania.

Wiadomość nie jest zaskoczeniem dla insiderów branży i osób śledzących rozwój rynku kryptowalut. Jak donosi CoinChapter w listopadzie ubiegłego roku, firma zamroziła wypłaty klientów i starała się o awaryjną pożyczkę w wysokości 1 miliarda dolarów, próbując uratować się przed zamknięciem. Podobno jest winna swoim wierzycielom ponad 3 miliardy dolarów.

Upadek giełdy FTX pod koniec 2022 roku, również spowodował duże szkody. Kryptowalutowy pożyczkodawca BlockFi i gigant górniczy Core Scientific Inc złożyli wniosek o upadłość wkrótce potem.

Na początku stycznia 2023 roku pojawiły się doniesienia, że Genesis współpracuje z bankiem inwestycyjnym Moelis & Co. w celu złożenia wniosku o upadłość na podstawie rozdziału 11. Co więcej, firma zwolniła również 30% swoich pracowników w czasie kryzysu.

Jak potwierdza raport, Genesis Global, jego firma macierzysta Digital Currency Group i wierzyciele przeprowadzili kilka rozmów na temat przyszłości giganta kryptowalutowego. Co gorsza, Genesis stoi również w obliczu poważnego sporu z giełdą kryptowalutową Gemini. Na początku 2021 roku Genesis współpracował z kryptowalutą Gemini, aby zaoferować program zarabiania odsetek o nazwie "Earn". Teraz nalega, aby krypto-pożyczkodawca był jej winien około 900 milionów dolarów.

Na początku tego miesiąca amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC) oskarżyła obie firmy o oszustwa związane z papierami wartościowymi w związku z produktem."

Wiadomość o bankructwie Genesis Global spotkała się z mieszanką smutku, szoku i zamieszania. Jednakże, niektórzy ludzie zwrócili uwagę na to, że wiadomość o bankructwie Genesis może być oszustwem. Choć może nie jest to jeszcze "załatwiona sprawa", to jest ona już na kartach wystarczająco długo. Jest mało prawdopodobne, że ktoś może uratować Genesis Global w tym momencie.