Giełda kryptowalut Coinbase będzie wspierać ustawodawstwo

Reading time: 3 min

01/06/22

Giełda kryptowalut Coinbase będzie wspierać ustawodawstwo

Coinbase, postanowiła uruchomić globalny think tank, aby kształtować debatę polityczną wokół aktywów cyfrowych.

Instytut Coinbase przyspieszy badania nad kryptowalutami i Web3 – zdecentralizowaną wersją Internetu. Coinbase już wcześniej podkreślał, że Indie są „kluczowym elementem” w jego globalnych planach ekspansji i że jest chętny do zwiększenia inwestycji w Indiach, wraz z planami zatrudnienia aż 1000 osób w Indiach w tym roku.Jak think-tank ma pomóc w sektorze kryptowalut? Kto na tym skorzysta? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu!

Wsparcie badań

Coinbase, to największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Postanowiła ona uruchomić globalny think tank, aby kształtować debatę polityczną wokół aktywów cyfrowych w momencie, gdy organy regulacyjne i kongres badają, w jaki sposób aktywa kryptowalutowe powinny być regulowane. Instytut Coinbase przyspieszy badania nad kryptowalutami i Web3 – zdecentralizowaną wersją Internetu – oraz zainicjuje dyskusję z decydentami i naukowcami na temat przecięcia technologii i finansów.

Polityka i kryptowaluty

Należy zaznaczyć, że grupa z Coinbase nie wymieniła żadnych konkretnych celów politycznych, które chce promować, ale poinformowała, że jej główne założenia obejmują prowadzenie badań, nawiązywanie partnerstwa z instytucjami akademickimi i budowanie wewnętrznego zespołu w celu zwiększenia wiedzy społeczeństwa na temat ekosystemu kryptowalut. “Jesteśmy zainteresowani każdym obszarem badań, który dotyczy gospodarki kryptowalutowej, jej interdyscyplinarności i powiązań z naszą globalną gospodarką, więc nie ma rzeczy, które byłyby poza zasięgiem” – czytamy w komunikacie. Branża kryptowalutowa lobbuje u regulatorów i ustawodawców, aby ukształtować sposób nadzorowania sektora. Niestety w ostatnich tygodniach kryptowaluty spadały z powodu obaw o wzrost stóp procentowych.

Ustawa coraz bliżej

Organy regulacyjne są coraz bliżej opracowania nowych zasad. W zeszłym tygodniu przewodniczący Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych powiedział, że globalne organy regulujące rynek prawdopodobnie utworzą w ciągu najbliższego roku wspólny organ, aby lepiej koordynować przepisy dotyczące kryptowalut. Upadek tak zwanego „stablecoina” TerraUSD również skłonił niektórych urzędników, w tym Sekretarza Skarbu USA Janet Yellen, do wezwania ustawodawców do stworzenia nowych ram regulacyjnych dla kryptowalut. Coinbase w coraz większym stopniu stara się kształtować regulacje dotyczące kryptowalut. W październiku firma opublikowała propozycję polityki dotyczącej aktywów cyfrowych, w której zasugerowała, żeby Kongres stworzył nowy organ regulacyjny, który nadzorowałby rozwijającą się branżę. Ponadto w 2021 roku Coinbase wydała 785 000 USD na działania lobbingowe w USA mające na celu zwiększenie wiedzy obywateli na temat krypto i blockchaina. Powstawanie kolejnych organizacji, których celem jest kształcenie społeczeństwa w finansach i nowych technologiach zawsze niesie za sobą korzyści, gdyż dzięki temu rynek staje się bardziej transparentny i bezpieczny. Miejmy nadzieję, że w tym wypadku będzie podobnie.