Gigant bankowy rozpocznie handel cyfrowymi aktywami w Brazylii!

Reading time: 3 min

04/08/22

Gigant bankowy rozpocznie handel cyfrowymi aktywami w Brazylii!

Zwiększona aktywność instytucji bankowych na rynku brazylijskim została przypisana zarówno wysokiemu zainteresowaniu inwestorów, jak i przyjaznemu podejściu regulatorów.

Gigant bankowy Santander rozpocznie handel cyfrowymi aktywami w Brazylii!

Brazylijska filia największego hiszpańskiego banku komercyjnego Banco Santander ogłosiła plany uruchomienia w najbliższych miesiącach usług handlu cyfrowymi aktywami dla swoich klientów.

Przemawiając do lokalnego wydawcy gazet Folha de S. Paulo, dyrektor generalny Banco Santander (Brazil), Mario Leão, powiedział, że ruch ten został spowodowany wysokim popytem na usługę.

Stwierdził on:

W tym obszarze badamy, jak możemy zaoferować naszym klientom kompletne rozwiązanie. Chcemy być blisko nich i zapewnić im wszystko, czego potrzebują do codziennych operacji.

Powołując się na nienazwanego członka zarządu banku, Reuters poinformował, że giełda jest opracowywana przez zespół ponad 50 pracowników, z początkowym naciskiem na oferowanie par handlowych fiat-to-crypto.

Dyrektor generalny banku, Ana Botín, powiedziała, że ruch ten jest częścią strategii rozszerzenia działalności w zakresie aktywów cyfrowych na całym świecie. Dodała, że bank ma nadzieję podzielić się większą ilością informacji na temat swoich planów do następnego raportu kwartalnego w październiku.

Według raportu, Santander Brazil rozważa również oferowanie usług tokenizacji w celu wydania tradycyjnych aktywów rynkowych jako tokenów opartych na blockchain.

Ruch ten nie jest pierwszym przypadkiem, gdy hiszpański gigant bankowy dokonał fory w technologii blockchain i aktywach cyfrowych. W 2019 roku Santander zawarł umowę z IBM, aby wykorzystać technologię blockchain i AI do modernizacji swojego rozwiązania do przechowywania w chmurze.

W marcu jego argentyńska filia uruchomiła program pożyczek rolniczych we współpracy z Agrotoken. Uważany za pierwszy w swoim rodzaju, program wykorzystuje technologię blockchain do rozszerzenia pożyczek dla rolników, wspierając pożyczki tokenami związanymi z towarami rolnymi, takimi jak soja, kukurydza i pszenica.

Brazylia to kraj, który jest przyjazny dla branży aktywów cyfrowych. Pomimo negatywnych nastrojów w innych częściach świata, Brazylia pracuje nad zapewnieniem jasności dla inwestorów i stworzeniem bezpiecznego środowiska do handlu.

Największy bank w kraju, Banco Santander, niedawno uruchomił platformę opartą na kryptowalutach, która pozwala klientom kupować kryptowaluty z bankomatów banku. Platforma jest częścią wysiłków mających na celu rozszerzenie oferty cyfrowej Santandera i pomoc w konkurowaniu z innymi bankami, które już zaczęły oferować podobne usługi.

Oprócz oferowania własnej usługi handlu aktywami cyfrowymi, Banco Santander ogłosił również plany wsparcia ponad 30 startupów blockchain w Brazylii poprzez fundusz o wartości 20 milionów dolarów.

Kilka innych banków również wykazało swoje zainteresowanie aktywami cyfrowymi. W maju Nubank - największy bank w Brazylii - uruchomił własną platformę handlową dla Bitcoina i Etheru. Firma ma obecnie ponad 1 milion użytkowników na swojej platformie opartej na kryptowalutach. Podobnie Itaú Unibanco podzielił się projektami uruchomienia platformy tokenizacyjnej opartej na blockchainie, która może ostatecznie umożliwić również handel aktywami cyfrowymi.

Zwiększona aktywność instytucji bankowych na rynku brazylijskim została przypisana zarówno wysokiemu zainteresowaniu inwestorów, jak i przyjaznemu podejściu regulatorów rządowych do branży.