Gigantyczny bank ogłosił, że wchodzi w biznes powierniczy kryptowalut

Reading time: 2 min

20/07/22

Gigantyczny bank ogłosił, że wchodzi w biznes powierniczy kryptowalut

Bank, powiedział we wtorek, że nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą Metaco zajmującą się infrastrukturą kryptowalutową, aby umożliwić oferowanie usług powierniczych.

Francuski BNP Paribas, drugi największy bank europejski i piąty co do wielkości bank na świecie, ogłosił, że zaoferuje swoim klientom usługi powiernicze dla aktywów cyfrowych.

Rozwój sytuacji został ujawniony przez trzy osoby zaznajomione z transakcją, które powiedziały agencji Reuters, że BNP Paribas Securities Services, spółka zależna banku zajmująca się powiernictwem, zacznie oferować usługi powiernicze klasy instytucjonalnej dla aktywów cyfrowych.

Bank, powiedział we wtorek, że nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą Metaco zajmującą się infrastrukturą kryptowalutową, aby umożliwić oferowanie usług powierniczych aktywów cyfrowych swoim klientom.

Ruch ten jest znaczący, ponieważ BNP Paribas Securities Services posiada ponad 12 bilionów dolarów pod opieką, co czyni go jednym z największych zarządców papierów wartościowych w Europie i jednym z największych na świecie.

W zeszłym miesiącu amerykański międzynarodowy bank inwestycyjny Citi wybrał szwajcarską firmę technologiczną Metaco do opracowania i pilotowania możliwości przechowywania aktywów cyfrowych.

Bank Citi i Metaco współpracują w celu stworzenia platformy do przechowywania aktywów cyfrowych, która umożliwi klientom Citi bezpieczne przechowywanie i rozliczanie aktywów cyfrowych.

Partnerstwo łączy platformę Harmonize do przechowywania i orkiestracji aktywów cyfrowych klasy bankowej firmy Metaco z siecią globalnych powierników Citi, aby pomóc klientom w przechowywaniu i zarządzaniu ich aktywami w bezpiecznym środowisku.

Citi podejmuje kroki w celu opracowania kompleksowej oferty dla swoich klientów w przestrzeni kryptowalutowej poprzez zapewnienie usług klasy instytucjonalnej, które są dostosowane do potrzeb instytucji i inwestorów.