Globalny rynek bankomatów kryptowalutowych ma rosnąć w szybkim tempie

Reading time: 3 min

27/07/22

Globalny rynek bankomatów kryptowalutowych ma rosnąć w szybkim tempie

Obecnie wycenia rynek bankomatów kryptowalutowych na 46,4 mln USD i oczekuje, że wartość ta wzrośnie do 472 mln USD w ciągu pięciu lat.

Globalny rynek bankomatów kryptowalutowych ma rosnąć w szybkim tempie w ciągu najbliższych pięciu lat, ponieważ badania rynkowe przewidują, że przestrzeń ta będzie warta pół miliarda dolarów do 2027 roku.

Research and Markets opublikował nowy raport, który szacuje roczną stopę wzrostu o 59% dla branży od 2022 do 2027 roku. Obecnie wycenia rynek bankomatów kryptowalutowych na 46,4 mln USD i oczekuje, że wartość ta wzrośnie do 472 mln USD w ciągu pięciu lat. Główne czynniki prognozowanego wzrostu obejmują rosnące przekazy pieniężne i transfery funduszy w krajach rozwijających się, wahania przepisów monetarnych i wzrost instalacji bankomatów kryptowalutowych na całym świecie.

Firma badawcza uważa, że jednym z czynników przyczyniających się do tego wzrostu jest to, że kryptowaluty stają się łatwiejsze do wykorzystania przez ludzi każdego dnia:

Będzie to napędzane przez rosnącą świadomość na temat kryptowalut - powiedział redaktor zarządzający Research and Markets Arun Vishwanath.

Bankomaty kryptowalutowe są ważną częścią tego ekosystemu, ponieważ umożliwiają konsumentom kupowanie kryptowalut za gotówkę. Pomaga to zwiększyć poziom adopcji, ponieważ pozwala użytkownikom bez dostępu do tradycyjnych usług finansowych lub kart kredytowych zaangażować się w aktywa cyfrowe.

Spostrzeżenia są napędzane przez dogłębną analizę jakościową i sprawdzalne dane w celu stworzenia prognoz dotyczących adresowalnego rynku. Badania pierwotne obejmowały wywiady, ankiety i obserwacje z udziałem uczestników rynku.

Raport zagłębia się również w ograniczenia wzrostu, które obejmują niepewne środowiska regulacyjne w różnych krajach, brak edukacji i technicznego zrozumienia kryptowalut. Obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności oraz wyzwania techniczne wokół skalowalności instalacji są identyfikowane jako bariery wzrostu.

Globalny rynek bankomatów kryptowalutowych został podzielony na podstawie typu produktu, typu aplikacji, typu użytkownika końcowego i geografii. Raport profiluje również kluczowych graczy na rynku bankomatów kryptowalutowych, które obejmują Genesis Coin (USA), General Bytes (Czechy), Lamassu (Wielka Brytania), Bitaccess (Kanada), Coinsource (USA), Orderbob (Austria), BTC ATM manufacturer(UK) i inne.

Stany Zjednoczone są najbardziej przodującym krajem jeśli chodzi o bankomaty kryptowalutowe, stanowią one 88% instalacji na całym świecie. Tymczasem Kanada ma drugą co do wielkości ilość bankomatów kryptowalutowych, co czyni Amerykę Północną najbardziej licznym kontynentem z zainstalowanymi bankomatami.

Spadek koniunktury na rynkach kryptowalutowych miał wpływ na wprowadzanie nowych bankomatów kryptowalutowych, a wskaźnik nowych instalacji wykazuje stały spadek w ciągu 2022 roku.