Globalny rynek metaverse ma wzrosnąć aż o 50 mld dolarów do 2026 roku

Reading time: 2 min

04/08/22

Globalny rynek metaverse ma wzrosnąć aż o 50 mld dolarów do 2026 roku

Nie wyklucza to znacznego wzrostu, który jest oczekiwany w Europie i regionie APAC, ułatwionego przez zwiększoną popularność wśród konsumentów.

Technologia metaverse nabiera rozpędu! Według nowego raportu Technavio, gracze finansowi przyczynią się do kapitalizacji rynku metaverse aż o 50 miliardów dolarów do 2026 roku.

Raport, zatytułowany "Metaverse Market in Finance by Component and Geography - Forecast and Analysis 2022-2026", kategoryzuje globalny rynek metaverse w finansach jako część globalnego rynku wydatków na technologie informacyjne (IT) i analizuje jego potencjał wzrostu zarówno z punktu widzenia oprogramowania, jak i przyjęcia sprzętu.

W raporcie stwierdzono, że "rosnąca popularność cyfrowych usług bankowych będzie napędzać popyt na urządzenia wirtualnej rzeczywistości [VR], co dodatkowo napędzi wzrost rynku metaverse w finansach w okresie prognozy."

W raporcie zidentyfikowano kluczowe czynniki, które przyczyniają się do wzrostu tego rynku, w tym rosnącą popularność i akceptację cyfrowych aktywów i technologii blockchain, rosnący popyt na doświadczenia AR/VR wśród konsumentów oraz rosnącą liczbę aplikacji do immersyjnych gier.

Technavio prognozuje, że według segmentacji geograficznej, kluczowi gracze w finansach Ameryki Północnej przyczynią się najbardziej do postępu adopcji metaverse w branży. Oczekuje się, że region ten będzie odpowiadał za 32% wzrostu rynku, przy czym Stany Zjednoczone i Kanada są kluczowymi rynkami w tym segmencie.

Nie wyklucza to znacznego wzrostu, który jest oczekiwany w Europie i regionie APAC, ułatwionego przez zwiększoną popularność wśród konsumentów dla aktywów cyfrowych i technologii blockchain.

Rynek metaverse w finansach ma rosnąć w tempie CAGR 26,1% w okresie od 2021 do 2025 roku, wynika z raportu MarketResearchReports.biz. Czynniki takie jak szybkie przyjęcie urządzeń AR i zestawów słuchawkowych VR przez banki i instytucje finansowe w celu poprawy obsługi klienta i doświadczenia, wprowadzenie najnowocześniejszych technologii w celu przyspieszenia innowacji w rozwiązaniach fintech, a także rosnący rozwój sprzętu napędzają segment, a tym samym napędzają wzrost rynku metaverse w finansach" - powiedział raport.

Pomimo potencjału wzrostu, przyjęcie technologii metaverse przez sektor finansowy wciąż napotyka na wyzwania. Raport zauważa czynniki takie jak obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, jak również obecną koncentrację sprzedawców przyjmujących technologię jako niektóre z tych wyzwań.