Goldman Sachs szuka możliwości zakupu firm kryptowalutowych

Reading time: 3 min

06/12/22

Goldman Sachs szuka możliwości zakupu firm kryptowalutowych

McDermott dodał, że firma widzi obecnie możliwości, które są "wyceniane bardziej rozsądnie" i już przeprowadza due diligence niektórych firm kryptowalutowych.

Goldman Sachs podobno chce kupić firmy kryptowalutowe po upadku FTX.

Członek zarządu firmy Mathew McDermott powiedział Reutersowi, że już przeprowadzają due diligence niektórych firm kryptowalutowych. W wywiadzie dla Reuters, Mathew McDermott, członek zarządu Goldman Sachs, podobno powiedział, że duże banki widzą możliwości w przestrzeni, ponieważ upadek FTX podkreślił potrzebę większej regulacji w branży.

McDermott dodał, że firma widzi obecnie możliwości, które są "wyceniane bardziej rozsądnie" i już przeprowadza due diligence niektórych firm kryptowalutowych. Zauważył ponadto, że pod względem sentymentu rynek napotkał niepowodzenia. Podkreślił jednak, że chociaż FTX stał się "dzieckiem plakatowym" przestrzeni, technologia leżąca u jego podstaw nadal dobrze sobie radzi.

Upadek FTX nadal wywołuje efekt domina w przestrzeni kryptowalutowej, wpływając na firmy skoncentrowane na kryptowalutach, które mają pewną ekspozycję na osaczoną firmę.

Dzieje się tak dlatego, że inwestorzy instytucjonalni, tacy jak Goldman, szukają okazji do zakupu po niższych cenach, podczas gdy efekty FTX obniżają wyceny. Tymczasem cyfrowy bank z siedzibą w Wielkiej Brytanii zakazał zakupów kryptowalut dla swoich użytkowników. Z tego powodu jego klienci nie będą mogli kupić Bitcoina lub innych kryptowalut. Oprócz tego użytkownicy nie będą mogli również otrzymywać przelewów z platform wymiany kryptowalut.

Podczas gdy upadek FTX ustawił przestrzeń z powrotem pod względem zainteresowania, niektórzy gracze instytucjonalni pracują nad zwiększeniem adopcji instytucjonalnej. W dniu 6 grudnia firma kryptowalutowa SEBA Bank współpracowała z firmą świadczącą usługi finansowe HashKey Group, aby przyspieszyć instytucjonalną adopcję kryptowalut w Hongkongu i Szwajcarii.

SEBA Bank, firma skoncentrowana na kryptowalutach, ogłosiła, że nawiązała współpracę z HashKey Group, firmą świadczącą usługi finansowe, która koncentruje się na aktywach cyfrowych i technologii blockchain. Obie firmy będą współpracować w celu przyspieszenia instytucjonalnej adopcji aktywów cyfrowych w Hongkongu i Szwajcarii.

Obie firmy będą miały na celu stworzenie różnych rozwiązań dla inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą zanurzyć się w ekosystemie kryptowalut. Obie firmy powiedziały, że są dedykowane do zgodności i objęcia różnych ram regulacyjnych w swoich jurysdykcjach. Dyrektor generalny SEBA Bank Franz Bergmueller powiedział, że Hongkong jest wiodącą jurysdykcją pod względem zapewnienia licencji na produkty i usługi kryptowalutowe. Z tego powodu SEBA Bank jest chętny do wejścia w lokalny ekosystem aktywów cyfrowych i rozszerzenia swojej obecności w kraju poprzez HashKey.

Ostatnie fale kontroli regulacyjnych, które przetoczyły się przez branżę, raczej nie znikną w najbliższym czasie. Nawet gdy opadnie kurz po FTX, instytucje spodziewają się wzrostu kontroli regulacyjnej. Kluczowi gracze instytucjonalni powiedzieli niedawno, że jest to coś, na co instytucje czekały. Według niektórych z nich, fundusze hedgingowe przygotowywały zespoły zajmujące się cyfrowymi aktywami, ale są powstrzymywane przez brak jasności regulacyjnej.