Google Cloud nawiązuje współpracę z Tezos

Reading time: 2 min

23/02/23

Google Cloud nawiązuje współpracę z Tezos

Google Cloud nawiązuje współpracę z Tezos, aby rozwijać technologię Web3.

Chmurowy oddział Google postawił kolejny krok dla firmy w stronę Web3, z nowym partnerstwem, w którym stanie się walidatorem sieci na Tezos blockchain.

22 lutego, Tezos Foundation, szwajcarska fundacja non-profit wspierająca Tezos blockchain, ogłosiła, że połączyła siły z Google Cloud, aby umożliwić klientom firmy cloud computing wdrożenie węzłów Tezos i budowanie aplikacji Web3 na blockchainie.

Tezos to oparta na blockchainie platforma smart contract używana do zasilania zdecentralizowanych aplikacji, podobna do Ethereum, Cardano i innych. Korporacje, które wykorzystały Tezos, obejmują giganta gier Ubisoft i Kalifornijski Departament Pojazdów Samochodowych. Partnerstwo między Google a Tezos Foundation to ekscytujące wydarzenie dla obu firm. Partnerstwo to umożliwi firmom i deweloperom hostowanie i wdrażanie węzłów RPC (Remote Procedure Call) dla aplikacji Web3 przy użyciu blockchaina Tezos i infrastruktury Google Cloud. W ogłoszeniu napisano:

Fundacja Tezos zapewni nowym i istniejącym klientom Google Cloud dostęp do swojego programu korporacyjnego. Poprzez program, Tezos zaoferuje klientom Google Cloud, którzy są zainteresowani budową aplikacji Web3, łatwe wdrożenie węzłów i indekserów na protokole Tezos.

Partnerstwo ma również zapewnić wybranym startupom z inkubatora Tezos powiązanie z Google Cloud i mentoring poprzez program Google for Startups Cloud.

W styczniu 2022 roku w Google Cloud powstał dedykowany zespół ds. aktywów cyfrowych, którego celem było ułatwienie wzrostu i postępu ekosystemu blockchain. Głównym celem zespołu była pomoc klientom Google Cloud w generowaniu, wymianie, zachowaniu wartości i wprowadzaniu nowatorskich produktów na platformach zasilanych blockchainem. James Tromans, dyrektor ds. inżynierii, Web3 w Google Cloud. powiedział:

W Google Cloud zapewniamy bezpieczną i niezawodną infrastrukturę dla założycieli i deweloperów Web3, aby wprowadzać innowacje i skalować swoje aplikacje

Tymczasem dyrektor handlowy Tezos Foundation Mason Edwards powiedział, że partnerstwo jest krokiem w kierunku osiągnięcia instytucjonalnej adopcji i masowych możliwości rynkowych dla technologii Web3. W październiku Fundacja Near odsłoniła nową współpracę między Near Protocol i Google Cloud. Partnerstwo miało oferować wsparcie infrastrukturalne dla platformy startowej Near's Web3, Pagoda.