Google Cloud ogłosiło partnerstwo z Coinbase w celu napędzania Web3

Reading time: 3 min

12/10/22

Google Cloud ogłosiło partnerstwo z Coinbase w celu napędzania Web3

Obie firmy będą również współpracować w celu napędzania innowacji Web3 w ramach umowy, która obejmuje wykorzystanie Coinbase jako rozwiązania do przetwarzania płatności.

Google Cloud ogłosiło partnerstwo z Coinbase w celu napędzania innowacji Web3, która obejmuje wykorzystanie giełdy kryptowalutowej do akceptowania płatności kryptowalutowych.

Jesteśmy podekscytowani, że Google Cloud wybrało Coinbase, aby pomóc wprowadzić Web3 do nowego zestawu użytkowników i zapewnić potężne rozwiązania dla deweloperów - powiedział prezes Coinbase Brian Armstrong.

Google Cloud firmy Alphabet Inc. i notowana na Nasdaq giełda kryptowalut Coinbase ogłosiły we wtorek "nowe, długoterminowe partnerstwo strategiczne, aby lepiej służyć rosnącemu ekosystemowi Web3 i jego deweloperom."

W ramach umowy Coinbase wykorzysta Google Cloud do budowy swojej zaawansowanej giełdy, rosnących usług danych i przetwarzania danych blockchain w skali globalnej. Giełda wykorzysta również sieć światłowodową Google, aby zwiększyć globalny zasięg swoich usług kryptowalutowych.

Ponadto Coinbase zbuduje swoją globalną platformę danych na infrastrukturze Google Cloud i wykorzysta technologie danych i analityki internetowego giganta, aby zapewnić klientom Coinbase spostrzeżenia kryptowalutowe oparte na uczeniu maszynowym.

Google będzie korzystać z Coinbase Prime, ich instytucjonalnej platformy usług kryptowalutowych, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie i raportowanie dla swoich klientów.

Dyrektor generalny Google Cloud Thomas Kurian powiedział:

Chcemy, aby budowanie w Web3 było szybsze i łatwiejsze, a to partnerstwo z Coinbase pomaga deweloperom zbliżyć się o krok do tego celu.

CEO Coinbase Brian Armstrong skomentował:

Jesteśmy podekscytowani, że Google Cloud wybrał Coinbase, aby pomóc wnieść Web3 do nowego zestawu użytkowników i zapewnić potężne rozwiązania dla programistów ... Z ponad 100 milionami zweryfikowanych użytkowników i 14 500 klientów instytucjonalnych, Coinbase spędził ponad dekadę budując wiodące w branży produkty na szczycie technologii blockchain.

Z ponad 100 milionami zweryfikowanych użytkowników i 14 500 klientów instytucjonalnych, Coinbase spędził ponad dekadę budując wiodące w branży produkty na szczycie technologii blockchain. Nie mogliśmy prosić o lepszego partnera, który pomoże zrealizować naszą wizję budowy zaufanego mostu do ekosystemu Web3.

Google umożliwi klientom płatności swoich usług eksperckich Cloud z wykorzystaniem kryptowaluty tego rodzaju jak bitcoin (BTC) na początku 2023 roku.

Coinbase to giełda kryptowalut, która pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i handlować walutami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Firma została założona w 2012 roku i stała się jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych w sieci. Platforma oferuje zarówno handel internetowy, jak i aplikacje mobilne dla urządzeń z systemem iOS i Android. Posiada również usługę hostowaną o nazwie Coinbase Commerce, która pozwala sprzedawcom akceptować płatności Bitcoin. Strona internetowa Coinbase jest używana przez miliony ludzi każdego dnia, co czyni ją jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie.