Górnicy Bitcoinów sprzedali całe swoje majowe zbiory

Reading time: 3 min

23/06/22

Views: 20

Górnicy Bitcoinów sprzedali całe swoje majowe zbiory

W czasie spadku ceny BTC i kryzysu górników, wielu uważa, że jest to również silny sygnał świadczący o dołku cenowym, zwłaszcza gdy górnicy zaczynają się poddawać.

Górnicy bitcoinów mają ogromne trudności z kontynuowaniem swojej działalności, ponieważ koszty produkcji przekroczyły zyski.Rynek kryptowalut wszedł w fazę wyprzedaży w pierwszym tygodniu czerwca, obserwując ogólnorynkową drogę, w której większość kryptowalut spadła do 4-letniego minimum. Pogarszające się warunki rynkowe negatywnie wpłynęły również na rentowność wydobycia Bitcoina (BTC), zmuszając górników do upłynnienia swoich zasobów BTC. Ile sprzedano kryptowaluty, a ile jest w obiegu? Jakie są tego przyczyny? O tym piszemy poniżej!

Ile Bitcoinów sprzedano?

Nowe dane z badań Arcane pokazują, że publiczne firmy wydobywające Bitcoin sprzedały w maju 100% swojej produkcji BTC, w porównaniu do zwyczajowych 20-40% wcześniej. W pierwszych czterech miesiącach 2022 r. publiczne firmy wydobywające BTC sprzedały 30% swojej wydobytej produkcji, która w maju wzrosła 3-krotnie i oczekuje się, że w czerwcu wzrośnie jeszcze bardziej. Chociaż publiczni górnicy BTC odpowiadają jedynie za 20% całkowitego hashrate'u sieci, ich zachowanie często odzwierciedla również nastroje prywatnych górników.

Jaka jest skala problemu w miningu?

Łącznie górnicy posiadają 800 000 BTC, co czyni ich jednymi z największych wielorybów na rynku. Z tego 46 000 BTC znajduje się w rękach górników publicznych, a ich sprzedaż może spowodować dalszy spadek cen. W czerwcu sytuacja tylko się pogorszyła, a cena Bitcoina spadła poniżej maksimum z 2017 r. wynoszącego 20 000 USD i zanotowała nowe 4-letnie minimum na poziomie 17 783 USD. Przepływ górników na giełdy, metryka danych, która pokazuje ilość BTC wysyłanych przez górników na giełdy, osiągnęła w czerwcu nowy wysoki poziom, osiągając pułap niewidziany od stycznia 2021 roku. Wskaźnik BTC miner's to exchange flow osiągnął nowy 7-miesięczny szczyt, gdy cena BTC zapikowała poniżej 21 000 USD. Spadek ceny BTC spowodował również, że wiele maszyn górniczych stało się nieopłacalnych, zmuszając górników do opuszczenia rynku kryptowalut.

Czy kopanie Bitcoina jest opłacalne?

Cena hashowa bitcoina jest miarą wydobycia, która przedstawia dochód górników w przeliczeniu na terahash. Jest to średnia wartość - w walucie fiat - dziennych nagród, które górnik otrzymuje za każde obliczenie terahash (USD/TH/s dziennie), która spadła do nowego 1,5-letniego niskiego poziomu. Bitcoin Hash Ribbon, czyli wskaźnik, który próbuje zidentyfikować okresy, w których górnicy BTC są w trudnej sytuacji i mogą skapitulować, przekroczył poziom, wskazując, że wielu górników odłącza swoje maszyny z powodu braku rentowności. W czasie spadku ceny BTC i kryzysu górników, wielu uważa, że jest to również silny sygnał świadczący o dołku cenowym, zwłaszcza gdy górnicy zaczynają się poddawać. Miejmy nadzieję, że wartość kryptowaluty z czasem wzrośnie, a mining wróci do łask!