Górnicy Bitcoinów w całym Teksasie zaczęli przywracać zasilanie

Reading time: 2 min

20/07/22

Górnicy Bitcoinów w całym Teksasie zaczęli przywracać zasilanie

Ruch nastąpił w odpowiedzi na falę upałów, która spowodowała gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię.

Górnicy Bitcoinów w całym Teksasie zaczęli przywracać zasilanie, po tym jak zostali poproszeni o dobrowolne zawieszenie działalności na ponad tydzień na prośbę stanu.

Ruch nastąpił w odpowiedzi na falę upałów, która spowodowała gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię, a pierwotnie został poproszony przez Electric Reliability Council of Texas (ERCOT), który zarządza siecią w dużej części stanu.

ERCOT poprosił, aby górnicy Bitcoin ustąpili, aby mogli priorytetowo traktować usługi kluczowe, takie jak szpitale i oczyszczalnie ścieków.

Górnicy Bitcoin w Teksasie wznowili działalność po prośbie Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) w dniu 10 lipca.

W oświadczeniu ERCOT powiedział, że poprosił górników Bitcoin o dobrowolne ograniczenie działalności jako sposób na odciążenie sieci energetycznej podczas rekordowych temperatur przetaczających się przez część Stanów Zjednoczonych i Europy.

Przedstawiciel firmy górniczej powiedział:

Dążymy do wydajności i otrzymujemy ją z czystej energii, a także ze sposobu, w jaki zarządzamy naszymi komputerami, aby wykonać je robiąc jedną rzecz - umieszczając naszą cyfrową własność w kamieniu, co dziesięć minut"

Nouzareth zauważył, że podczas gdy większość operacji wydobywania Bitcoinów podłącza się do lokalnej sieci energetycznej, wiele z nich korzysta z alternatywnych źródeł energii, takich jak wiatr i hydroenergia.