Górnicy z Teksasu zamykają kopalnie, a w Chinach wyprzedają sprzęt

Reading time: 2 min

12/07/22

Górnicy z Teksasu zamykają kopalnie, a w Chinach wyprzedają sprzęt

Teksas "generuje znacznie mniej" niż normalnie, co może spowodować, że stan nie będzie w stanie sprostać zapotrzebowaniu na energię.

Przemysł wydobywczy kryptowalut w Teksasie został mocno dotknięty przez ostatnią falę upałów w tym stanie, a wiele firm całkowicie zamknęło działalność.

Ekstremalne warunki pogodowe doprowadziły do niedoboru mocy, który powoduje problemy dla wszystkich rodzajów przedsiębiorstw - nie tylko górników kryptowalut. Ale podczas gdy inne branże są w stanie nadal działać i zarabiać trochę pieniędzy, górnicy kryptowalut nie mają tyle szczęścia.

Ostatnia fala upałów spowodowała gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię. W rezultacie Teksas "generuje znacznie mniej" niż normalnie, co może spowodować, że stan nie będzie w stanie sprostać zapotrzebowaniu na energię podczas tych ekstremalnych temperatur.

Ekstremalne temperatury zostały spowodowane przez zmiany klimatyczne i oczekuje się, że będą trwać do odwołania.

Fala upałów spowodowała, że wiele firm - w tym Amazon i Google - tymczasowo zmieniło swoje harmonogramy pracy, aby dać pracownikom więcej wolnego. Niestety, nie wydaje się, aby to wystarczyło dla górników kryptowalut, którzy obsługują centra danych na dużą skalę: są zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji o tym, czy powinni kontynuować wydobycie, czy nie.

Wśród górników w Chinach odnotowano masową wyprzedaż GPU do wydobywania kryptowalut. Mieliby oni sprzedawać swój sprzęt po znacznie zaniżonych cenach.

Jako główny powód tej wyprzedaży wskazano nieopłacalność wydobycia kryptowalut. Według doniesień, górnicy sprzedają na rynkach odsprzedaży karty graficzne NVIDIA RTX 3080 za zaledwie 500 dolarów.

Zdjęcia używanych procesorów graficznych wystawionych na sprzedaż na rynkach odsprzedaży zalały w ostatnich dniach Twittera. Według jednego z użytkowników Twittera, RTX 3060 Ti kosztował na niektórych rynkach od 300 do 350 dolarów. Świadczy to o malejącym zainteresowaniu wydobyciem kryptowalut.

Jak wskazują analitycy, jest to spowodowane spadkiem wartości kryptowalut. Według wpisów na Twitterze większość użytkowników, którzy kupują te karty graficzne, wydaje się być graczami. To znaczy, że zamierzają używać ich do ćwiczeń w grach, które wymagają dużej ilości przetwarzania grafiki.