Hakerzy wykorzystali deepfake CCO Binance do oszustw giełdowych

Reading time: 2 min

22/08/22

Hakerzy wykorzystali deepfake CCO Binance do oszustw giełdowych

Pracownicy nie byli świadomi, że rozmawiają z oszustami i dzielili się z nimi wrażliwymi informacjami.

Dyrektor ds. komunikacji (CCO) Binance, Patrick Hillmann, poinformował, że grupa hakerów zdołała podszyć się pod niego w serii rozmów wideo z przedstawicielami projektów kryptowalutowych.

Napastnicy wykorzystali to, co Hillman opisał jako hologram AI, czyli deepfake jego wizerunku i zdołali oszukać niektórych przedstawicieli tych projektów, sprawiając, że myśleli, iż Hillmann pomaga im uzyskać notowania na giełdzie.

Hakerzy skontaktowali się z kilkoma firmami za pośrednictwem Telegrama i obiecali pomóc im w uzyskaniu notowań na Binance, udostępniając informacje kontaktowe jednego z pracowników tej firmy, który byłby odpowiedzialny za notowanie ich tokenów. Pracownicy nie byli świadomi, że rozmawiają z oszustami i dzielili się z nimi wrażliwymi informacjami.

Zaobserwowaliśmy wzrost liczby oszustów podszywających się pode mnie lub innych członków naszego zespołu - powiedział Hillmann w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Proszę pamiętać, że jeśli ktoś twierdzi, że jest mną lub pracownikami Binance i prosi Cię o pieniądze lub informacje osobiste - prosimy o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu.

Hakerzy i oszuści udoskonalają swoje metody, włączając do swoich schematów więcej narzędzi technologicznych. Hologram był w stanie oszukać te projekty, aby uwierzyć, że są one rozważane do notowania na Binance i że Hillmann był częścią tej operacji. Schemat działań został odkryty, gdy członkowie skontaktowali się z Hillmannem, aby podziękować mu za pomoc w rzekomych możliwościach notowań. Jednak nie miał wiedzy o tych spotkaniach, ponieważ nie jest częścią procesu notowań tokenów na Binance.

Hakerzy podobno wykorzystali połączenia Zoom do wykonania swoich oszustw, a także uwzględnili niektóre narzędzia technologiczne, takie jak spoofing numerów i programowa technologia maskowania głosu.