Indyjska policja aresztowała dwie osoby w sprawie oszustwa krypto

Reading time: 2 min

06/09/22

Indyjska policja aresztowała dwie osoby w sprawie oszustwa krypto

Oficer śledczy powiedział, że policja spodziewa się, że liczba ta wzrośnie wraz ze zgłaszaniem się kolejnych osób.

Policja w zachodnim indyjskim stanie Maharashtra aresztowała dwie osoby pod zarzutem prowadzenia oszustwa kryptowalutowego, o którym sądzi się, że wyłudził od ponad 1400 inwestorów od 6 do 12 milionów dolarów.

Aresztowania zostały dokonane po nalotach w Thane i Powai, dwóch regionach w rejonie Mumbaju.

Śledztwo policyjne w sprawie oszustwa kryptowalutowego ujawniło, że schemat obejmował zwabienie inwestorów obietnicami ogromnych stóp zwrotu. Im więcej zainwestowali, tym wyższa była stopa zwrotu. Tokeny kryptowalutowe nosiły nazwy SMP i Magic 3x. Nie były one notowane na żadnej giełdzie.

Program miał siedzibę w Delhi i był obsługiwany przez grupę, która obejmowała starszego kierownika z wiodącej firmy telekomunikacyjnej, który został aresztowany wraz z pięcioma innymi osobami. Policja powiedziała, że zajęła laptopy, telefony komórkowe i dyski twarde z ich domów.

W sądzie, podczas zabezpieczania aresztu, stwierdzono, że w oparciu o obecnie dostępne informacje przekręt jest wart (750 tys. dolarów, ale szacuje się, że kwota może być wyższa.

Pojawiły się pewne rozbieżności w kwotach pieniędzy związanych z każdym z około 1400 inwestorów- stwierdził funkcjonariusz policji.

Do tej pory 24 inwestorów powiedziało, że stracili łącznie 4,4 mln rupii (około 60 tys. dolarów). Oficer śledczy powiedział, że policja spodziewa się, że liczba ta wzrośnie wraz ze zgłaszaniem się kolejnych osób.