Indyjski ED zamroził ponad 77 Bitcoinów na giełdzie Binance

Reading time: 2 min

30/09/22

Indyjski ED zamroził ponad 77 Bitcoinów na giełdzie Binance

ED - agencja wywiadu finansowego podlegająca Ministerstwu Finansów, poinformowała, że w sierpniu zamroziła aktywa bankowe Wazirx o wartości ponad 8 milionów dolarów.

Indyjska Enforcement Directorate (ED) zamroziła ponad 77,6 bitcoinów, które zostały przekazane do Binance z indyjskiej giełdy kryptowalutowej Wazirx. Zamrożenie jest częścią śledztwa dotyczącego prania pieniędzy w aplikacji gier mobilnych.

Indyjska Dyrekcja Egzekucji (ED) zamroziła 77,62710139 bitcoinów na mocy obowiązującej w tym kraju ustawy o zapobieganiu praniu pieniędzy (PMLA). ED jest indyjską agencją egzekwowania prawa i wywiadu gospodarczego.

Zamrożenie jest częścią śledztwa prowadzonego przez ED w sprawie mobilnej aplikacji do gier o nazwie E-nuggets. Zgodnie z komunikatem, kryptowaluta została przeniesiona z Wazirx, popularnej indyjskiej giełdy, do Binance.

Aplikacja E-Nuggets została zaprojektowana w celu oszukania społeczeństwa. Organ ścigania wyjaśnił, że "Aamir Khan, S/o Nesar Ahmed Khan uruchomił mobilną aplikację do gier, a mianowicie E-Nuggets, która została zaprojektowana w celu oszukania społeczeństwa", dodając:

Po zebraniu pokaźnej sumy pieniędzy od społeczeństwa, nagle wycofanie się ze wspomnianej aplikacji zostało zatrzymane pod jednym lub drugim pretekstem. Następnie wszystkie dane, w tym informacje o profilu, zostały wymazane z serwerów wspomnianej aplikacji.

Enforcement Directorate (ED), agencja wywiadu finansowego podlegająca Ministerstwu Finansów, poinformowała, że w sierpniu zamroziła aktywa bankowe Wazirx o wartości ponad 8 milionów dolarów.

ED wyjaśnił, że jego dochodzenia ujawniły, że oskarżeni przekazali część nielegalnie zarobionych funduszy za granicę za pośrednictwem indyjskiej giełdy kryptowalutowej Wazirx.

Uważano, że Binance nabył Wazirx w 2019 roku. Jednak dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) powiedział niedawno, że przejęcie "nigdy nie zostało zakończone", podkreślając, że "Binance nigdy - w żadnym momencie - nie posiadał żadnych udziałów w Zanmai Labs, podmiocie prowadzącym Wazirx."