Indyjskie Instytuty Technologii będą oferować programy Web3

Reading time: 3 min

20/09/22

Indyjskie Instytuty Technologii będą oferować programy Web3

Technologia ta jest wciąż w fazie raczkowania, ale spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie się szybko rozwijać - mówi rzecznik IIT.

Indyjskie Instytuty Technologii (IITs) ogłosiły, że w nadchodzącym roku akademickim będą oferować programy dotyczące wykorzystania NFT, technologii Web3 i blockchain.

Na niedawnym spotkaniu przewodniczący indyjskiej Rady IIT Ashok Mishra wezwał instytucje do oferowania programów w tych dziedzinach i tworzenia stanowisk dla wykładowców. Zasugerował również, aby kursy te były dostępne również dla studentów spoza IIT.

Ruch ten jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie liderów branży na pracowników z doświadczeniem w technologii blockchain. Rada rozważa również przyjęcie wniosków od studentów spoza IIT do tych programów, choć ostateczna decyzja zostanie podjęta przez same poszczególne instytuty.

Komitet utworzony w zeszłym roku przez Ministerstwo Rozwoju Zasobów Ludzkich w celu zbadania, w jaki sposób blockchain mógłby zostać wdrożony w indyjskim systemie edukacji, zalecił, aby IIT oferowały kursy na ten temat. Doprowadziło to do spotkania międzyresortowego na początku tego miesiąca, gdzie zdecydowano, że wszystkie 15 IIT będzie oferować kursy związane z technologią blockchain.

Technologia ta jest wciąż w fazie raczkowania, ale spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie się szybko rozwijać - mówi rzecznik IIT. Uważamy, że oferowanie tych nowych kursów teraz da nam przewagę w przygotowaniu naszych studentów do tej nowej zmiany technologicznej.

Pierwszym kursem będzie wprowadzenie do NFT, które będzie oferowane od jesiennego semestru. Kurs ten obejmie takie tematy jak to, jak działają NFT i jak pasują do większego ekosystemu technologii blockchain.

Oczekuje się, że wkrótce po tej pierwszej ofercie pojawią się kolejne kursy na pokrewne tematy, w tym dotyczące technologii Web3, inteligentnych kontraktów i bardziej zaawansowanych przypadków użycia NFT poza grami czy przedmiotami kolekcjonerskimi.

Dzięki tej pierwszej w swoim rodzaju współpracy, tysiące Hindusów będzie mogło nauczyć się podstaw DLT, NFT, metaverse i cyfrowych aktywów. Według informacji zebranych przez lokalny dziennik Hans India, India Blockchain Alliance (IBA) oraz iHub Divyasampark są partnerami współtworzącymi kursy.

Raport FICCI-EYs z 2022 roku zauważył, że Web 3 może dodać do 1,1 biliona dolarów do produktu krajowego brutto (PKB) Indii przed 2023 rokiem. Raport wskazał, że metaverse, w szczególności, spowoduje skokowy wzrost PKB, przewidując, że wirtualne światy będą miały ponad 50 milionów użytkowników do 2025 roku.

Aby konkurować globalnie, India Blockchain Alliance i India Blockchain Forum zostały stworzone przez entuzjastów, aby "reprezentować firmy i profesjonalistów biznesowych uczestniczących w gospodarce cyfrowej za pośrednictwem technologii blockchain."