Instagram rozszerza swoją platformę NFT do 100 krajów

Reading time: 2 min

05/08/22

Instagram rozszerza swoją platformę NFT do 100 krajów

Instagram ma ponad 1 miliard miesięcznych aktywnych użytkowników, więc nie jest zaskoczeniem, że wielu z nich tworzy piękną sztukę za pomocą narzędzi do edycji zdjęć w ap

Instagram ogłosił, że rozszerza swoją platformę NFT do 100 krajów.

Należąca do Facebooka platforma NFT giganta mediów społecznościowych wspierana przez kryptowaluty jest teraz dostępna w większej liczbie krajów niż kiedykolwiek wcześniej. Ruch, który został ogłoszony w tym tygodniu, pozwoli użytkownikom Instagrama na całym świecie tworzyć i handlować cyfrowymi kolekcjami w aplikacji.

Instagram powiedział, że jego platforma NFT otworzy nowe ścieżki dla połączeń artystycznych i monetyzacji. Rzeczywiście, jest mnóstwo artystów, którzy używają platformy do promowania swojej pracy i łączenia się z fanami.

Instagram ma ponad 1 miliard miesięcznych aktywnych użytkowników, więc nie jest zaskoczeniem, że wielu z nich tworzy piękną sztukę za pomocą narzędzi do edycji zdjęć w aplikacji.

Rozszerzenie następuje wraz z dodaniem wsparcia dla portfeli Coinbase i Dapper, więc Instagram obsługuje teraz portfele z Rainbow, MetaMask i Trust Wallet, a także trzy blockchainy: Ethereum, Polygon i Flow.

W maju Instagram rozpoczął testowanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich z niektórymi twórcami i kolekcjonerami, w tym opcji udostępniania i zakupu NFT.

Meta rozszerza się na dobra wirtualne, ponieważ uruchomiła wirtualny sklep z modą Meta Avatars w czerwcu, oferując płatne niestandardowe awatary dla swoich aplikacji społecznościowych, w tym Instagrama, Facebooka i Messengera.

Firma powiedziała, że ma na celu przynieść "nowy strumień przychodów" do swoich użytkowników, pozwalając im sprzedawać swoje projekty awatarów za pośrednictwem aplikacji. Awatary kosztują 5 dolarów za sztukę, ale można je kupić z miesięczną opłatą abonamentową w wysokości 20 dolarów miesięcznie.