Irańska policja skonfiskowała ponad 9000 platform do kopania krypto

Reading time: 2 min

23/08/22

Irańska policja skonfiskowała ponad 9000 platform do kopania krypto

Górnictwo jest działalnością wymagającą dużej ilości energii, a kraj cierpiał z powodu przerw w dostawie prądu.

Nowy raport ujawnia, że irańska policja skonfiskowała ponad 9000 platform do wydobywania kryptowalut w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Szef Tehran Electricity Distribution Company - Kambiz Nazerian - powiedział w poniedziałek, że urządzenia pochłaniające energię zostały odkryte przez inspektorów w różnych dzielnicach stolicy. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy irańska policja skonfiskowała ponad 9000 platform do wydobywania kryptowalut.

Irańska policja odkryła i skonfiskowała 9 404 nielegalne urządzenia do wydobywania kryptowalut w Teheranie od początku perskiego roku kalendarzowego, który rozpoczął się 21 marca.

Górnictwo jest działalnością wymagającą dużej ilości energii, a kraj cierpiał z powodu przerw w dostawie prądu. Rząd obwinił tę działalność jako jeden z głównych czynników przyczyniających się do wzrostu zapotrzebowania na energię. W kilku przypadkach odciął zasilanie dla krajowych platform wydobywczych kryptowalut.

Aby uniknąć tej kuli śnieżnej, niektórzy górnicy skończyli na ustawieniu nielegalnych maszyn do wydobywania kryptowalut w różnych częściach kraju. Według Iran International, wiele z tych operacji było opartych na miejscach publicznych, takich jak szkoły i meczety, które otrzymują bezpłatną lub silnie dotowaną energię elektryczną.

Szef irańskiej grupy importerów i przedstawicieli firm zagranicznych-Alireza Managhebi- powiedział w sobotę, że należy przygotować stabilne regulacje i infrastrukturę, aby z powodzeniem wykorzystać kryptowaluty w imporcie.

Warto przypomnieć, że na początku tego miesiąca Iran zrealizował swój pierwszy import kryptowalut o wartości 10 milionów dolarów. Wtedy urzędnik z Ministerstwa Przemysłu, Kopalni i Handlu ujawnił, że kryptowaluty i inteligentne kontrakty będą "szeroko stosowane" w handlu zagranicznym z krajami docelowymi do końca września.

Z jednej strony nielegalne wydobycie nabierało kształtów w Iranie, z drugiej strony stowarzyszenia wzywały do stabilnych regulacji kryptowalut.