Jak bezpiecznie wpłacić wypłacić kryptowaluty?

Reading time: 2 min

05/07/22

Jak bezpiecznie wpłacić wypłacić kryptowaluty?

Bezpiecznie wymień swoje krypto na gotówkę bądź odwiedź kantor w celu zakupienia swojej ulubionej kryptowaluty.

Jak wypłacać kryptowaluty?


Zastanawiasz się pewnie w jaki sposób wypłacić kryptowaluty, które masz na swoim portfelu? Nie wypłacisz ich na pewno fizycznie, natomiast możesz je sprzedać np. w kantorach Cashify, marce związanej z Polskim Instytutem Kryptowalut. Wystarczy odwiedzić jeden z kantorów stacjonarnych aby sprzedać kryptowaluty i otrzymać gotówkę do ręki.

Sam proces jest bardzo prosty i przejrzysty. Ma również stałe koszty i brak ukrytych opłat. Wyszukujesz w swojej okolicy stacjonarny kantor, upewniasz się co do godziny otwarcia, możesz także się umówić i ruszasz do jednego z punktów. Tam następuje proces wypłaty w formie gotówki - sprzedajesz swoje kryptowaluty.

W tym przypadku obowiązuje USDT co gwarantuje stabilność finansową. Jak to wygląda? Jeśli osoba chce sprzedać kryptowalutę na gotówkę lub odwrotnie, przedstawiciel w kantorze najpierw przelicza całą transakcję na USDT i otrzymuje tylko prowizję od tego kursu. Proste. Bez zmiennych opłat, bez ukrytych kosztów, bez dodatkowych kontroli i biurokracji.

Nie ma znaczenia czy kryptowaluty posiadasz na portfelu giełdowym, cyfrowym czy sprzętowym. Kryptowaluty przesyłasz na portfel przedstawiciela kantoru.

4 proste kroki jak wypłacić kryptowaluty

  1. Znajdź odpowiedni kantor np. TUTAJ i odwiedź punkt - możesz także umówić się na konkretną godzinę wg. swoich potrzeb.
  2. W punkcie zapoznaj się z zasadami i prowizjami sprzedaży kryptowaluty.
  3. Zeskanuj portfel przedstawiciela kantoru, ustal ilość wysłanej kryptowaluty, sprawdź sieć po jakiej będzie wysłana i adres portfela dla pewności - wyślij swoje krypto.
  4. Odbierz gotówkę w punkcie. Najszybsze transakcje nawet do 5 minut!

Nie chcesz robić tego w punkcie? Jest BLIK!

Kolejną z możliwości bez konieczności pojawiania się w punkcie jest wypłata kryptowalut przez BLIK. Sam proces jest równie prosty. Upewnij się najpierw czy kantor oferuje taką możliwość i jaki jest limit wypłaty. Sprawdź także listę bankomatów w swojej okolicy, które umożliwiają taką formę wypłaty. Umawiasz się z kantorem na sprzedaż konkretnej kryptowaluty, proces wygląda jak powyżej czyli całość przeliczana jest na USDT, a konsultant informuje Cię o prowizji i kwocie do wypłaty. Otrzymujesz kod BLIK do wypłaty swoich środków z większości bankomatów w Polsce.