Japonia akceptuje płatność kryptowalutami  za samochody

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 30

Japonia akceptuje płatność kryptowalutami za samochody

Bitcoin nie potrzebuje banków, aby zaakceptować kupno, czy sprzedaż pojazdu mechanicznego. Kryptowaluty nie muszą pobierać absurdalnych opłat za przekazy pieniężne.

SBI Motor Japan akceptuje teraz bitcoiny i inne kryptowaluty, aby zapewnić transgraniczny dostęp do używanych samochodów użytkownikom nieubankowionym. Według komunikatu prasowego SBI Motor Japan, transgraniczna spółka zależna SBI Holdings specjalizująca się w japońskich samochodach używanych za pośrednictwem e-commerce, akceptuje bitcoina i inną kryptowaluty zapewniając dostęp do pojazdów dla osób, które są na bakier z tradycyjną bankowością. Dlaczego tak postanowiono? Jakie mogą być konsekwencje? O tym poniżej!

Analiza bankowości

W komunikacie prasowym SBI analizuje badanie Banku Światowego z 2017 r., które wykazało, że 1,7 miliarda ludzi nie korzystało z usług jakiegokolwiek banku. Zdecydowana większość osób, które nie posiadają usług bankowych, mieszka w krajach wschodzących, takich jak kraje afrykańskie. Inne badanie opracowane z singapurskiej giełdy kryptowalut CooCoin zostało zacytowane w komunikacie, w którym stwierdzono, że w Afryce odnotowano 15-krotny wzrost łącznej liczby transakcji kryptowalutowych. Nie tylko wzrosły transakcje, ale także łączna liczba użytkowników, którzy posiadają kryptowaluty. Podkreślić trzeba, że w styczniu 2022 r. w porównaniu do stycznia 2021 r. doszło do 25 krotnego wzrostu osób, które posiadały kryptowaluty! „Przelewy aktywów kryptowalutowych wykorzystują blockchaina, więc nawet jeśli system bankowy przestanie działać, tak długo, jak działa Internet, przekazy pieniężne mogą być nadal wykorzystywane bez wpływu na awarię giełdy”, twierdzi firma SBI Motor Japan. Bitcoin oferuje rozwiązanie niebankowym populacjom na całym świecie, które są ograniczone przez brak możliwości technologicznych w krajach wschodzących, korupcję, fałszowanie cen przekazów pieniężnych i inne bariery uniemożliwiające bezpieczny handel.

Zalety Bitcoina

Bitcoin nie potrzebuje banków, aby zaakceptować kupno, czy sprzedaż pojazdu mechanicznego. Kryptowaluty nie muszą pobierać absurdalnych opłat za przekazy pieniężne. Jest to transgraniczna technologia oszczędzania, która pozwala użytkownikom uczestniczyć w globalnej gospodarce bez pozwolenia kogokolwiek! SBI korzysta z innej spółki zależnej grupy finansowej znanej jako SBI VCTrade Company Ltd. To dzięki niej może rozliczać bitcoiny i inne kryptowaluty. Powyższa spółka zależna spełnia wymogi dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i innych procedur, które są określone w międzynarodowych standardach, a także kontroluje partnerów biznesowych i klientów w ramach procesu weryfikacji, aby chronić swoich użytkowników.

SBI Motor Japan idzie z duchem czasu

SBI Moto Japan wprowadza możliwość płatności przy użyciu kryptowalut, gdyż dzięki temu otwiera im się jeszcze większy rynek potencjalnych kupców, którzy nie korzystają z tradycyjnej bankowości. Obecnie spółka rozwija potencjał handlowy na terenie Tanzanii, Kenii, Zambii i innych krajów afrykańskich. Witryna ma również użytkowników w Irlandii, na Bahamach i innych krajach, a rocznie eksportuje ponad 5000 pojazdów. Nic dziwnego, że spółki postanowiły wdrożyć kryptowaluty do rozliczeń, gdyż handel w niepewnych gospodarczo krajach staje się dzięki bitcoinowi i innymi rozwiązaniom sprawniejszy!