Japoński operator komórkowy NTT DOCOMO inwestuje miliardy dolarów w Web3

Reading time: 2 min

09/11/22

Japoński operator komórkowy NTT DOCOMO inwestuje miliardy dolarów w Web3

Firma połączyła siły z platformą multi-chain smart contract Astar Network i irlandzką firmą usługową Accenture, aby przyspieszyć rozwój Web3.

Największy operator komórkowy w Japonii, NTT DOCOMO, ogłosił plany zainwestowania do 600 miliardów jenów (około 4 miliardów dolarów) w infrastrukturę Web3.

NTT DOCOMO powiedział, że wspólny wysiłek będzie miał formę konsorcjum, umożliwiając osobom fizycznym i korporacjom wykorzystanie tokenów do zarządzania. Warto zauważyć, że japoński rząd posiada jedną trzecią udziałów w spółce macierzystej NTT.

„DOCOMO, we współpracy z Accenture, zrewolucjonizuje infrastrukturę społecznościową, wykorzystując blockchain i budując bezpieczne środowisko Web3. Zbudujemy środowisko, w którym siła twórców i programistów będzie mogła się spotkać”.

- powiedział Motoyuki Ii, dyrektor generalny NTT DOCOMO

Astar Network i NTT Docomo uzgodniły, że będą współpracować na trzech podstawowych zasadach. Po pierwsze, będą dążyć do zrównoważonego rozwoju, badając studia przypadków dotyczące kwestii środowiskowych na Web3. Po drugie, będą wspólnie pracować nad rozwojem i postępem bezpiecznej platformy technologicznej. Wreszcie, będą starały się wyeliminować luki technologiczne na drodze do szerszego przyjęcia Web3 poprzez edukację ludzi i zapewnienie szkoleń dla osób zainteresowanych pracą w dziedzinie Web3.

Japonia wykazała rosnące zainteresowanie Web3, kryptowalutami i DeFi. Kraj ten uregulował kryptowaluty jako aktywa handlowe, a ostatnio zaproponował ulgi podatkowe dla kryptowalut i indywidualnych inwestorów giełdowych.

Najlepszy w kraju portal społecznościowy, Line, stworzył również rynek NFT o nazwie Line NFT. 2 listopada, japońska agencja cyfrowa stworzyła zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO) w celu zbadania i poznania web3. DAO podobno pomoże rządowi zrozumieć, co takie organizacje mogą osiągnąć.