Jeden z wierzycieli obalił twierdzenia o zrzucie 140 000 Bitcoinów

Reading time: 2 min

29/08/22

Jeden z wierzycieli obalił twierdzenia o zrzucie 140 000 Bitcoinów

Panika podobno wywołała dodatkową presję na Bitcoina i resztę rynku, który już w piątek uległ znacznemu stłumieniu.

Jeden z wierzycieli nieistniejącej już giełdy kryptowalut Mt. Gox, Eric Wall, obalił twierdzenia, że giełda planuje wkrótce rozdać 140 000 Bitcoinów poszkodowanym inwestorom.

Największa wówczas na świecie giełda Bitcoin, Mt. Gox, upadła w 2014 roku po tym, jak została zhakowana. Z firmy skradziono kryptowalutę o wartości pół miliarda dolarów, pozostawiając tym samym dotkniętych klientów z pustymi rękami.

W ubiegłą sobotę Jeden z wierzycieli nieistniejącej już giełdy kryptowalut Mt. Gox, Eric Wall, obalił twierdzenia, że giełda planuje wkrótce rozdać 140 000 Bitcoinów poszkodowanym inwestorom.

W ubiegłą sobotę Wall wyjaśnił, że "system wypłat nie został jeszcze opracowany, a nawet lista giełd, na których poszkodowani inwestorzy mogą wybrać, aby otrzymać swoje nagrody, nie jest kompletna. Obecnie nie ma ustalonych ostatecznych dat."

Pośrednik Mt. Gox potwierdził, że wierzyciele zostaną spłaceni w Bitcoinie i Bitcoin Cash. Tak wynika z raportu Reutersa, który w niedzielę rozmawiał z syndykiem Nobuaki Kobayashi. Podzielił się również szczegółami, że płatności Bitcoin i Bitcoin Cash będą dokonywane w ratach. Wall powiedział ponadto, że niektórzy wierzyciele już sprzedali swoje roszczenia Fortress Investment Group LLC, nowojorskiej firmie private equity, która wydała ofertę "premium", aby wykupić roszczenia wierzycieli z Mt. Gox w lutym 2020 roku.

W weekend pojawiły się twierdzenia, że Mt. Gox zacznie rekompensować klientom Bitcoiny już następnego dnia (w niedzielę 28 sierpnia 2022 r.). Wiele osób było zaniepokojonych ogłoszeniem, postrzegając plotkę jako "czarny łabędź" dla rynku kryptowalut.

Panika podobno wywołała dodatkową presję na Bitcoina i resztę rynku, który już w piątek uległ znacznemu stłumieniu po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wygłosił jastrzębie uwagi na temat polityki gospodarczej mającej na celu obniżenie inflacji. Wówczas cena Bitcoina spadła poniżej 20 tysięcy dolarów

Mt. Gox była jedną z pierwszych giełd Bitcoin na świecie i rozpoczęła automatyczny handel 18 lipca 2010 roku. Giełda reprezentowała niegdyś ponad 80% globalnego wolumenu handlu Bitcoinami. 28 lutego 2014 roku giełda złożyła wniosek o upadłość po tym, jak dowiedziała się, że została zhakowana i straciła większość swoich funduszy.