JPMorgan bada możliwość wprowadzenia cyfrowego portfela

Reading time: 3 min

27/10/22

JPMorgan bada możliwość wprowadzenia cyfrowego portfela

Web3 potrzebuje nowego sposobu na interakcję z cyfrową własnością, obronę naszych tożsamości i uzyskanie systemu finansowego.

JPMorgan bada koncepcję "cyfrowego portfela tożsamości", aby zapewnić klientom "swobodę przemieszczania się po cyfrowych sferach w niezawodny sposób, wszystko działa z jednym elektronicznym identyfikatorem w różnych miejscach."

JPMorgan wyjaśnił, że "Web3 potrzebuje nowego sposobu na interakcję z cyfrową własnością, obronę naszych tożsamości i uzyskanie systemu finansowego Web3."

JPMorgan obsługuje swój biznes blockchain Link mniej niż niezależne ramię firmy znane jako Onyx. Link, scentralizowany rodzaj blockchaina przeznaczony do użytku wewnętrznego jako "opcja płatności instytucji finansowej dla biznesu on-chain."

Onyx venture banku bada tę koncepcję od jakiegoś czasu, a teraz pracuje nad opracowaniem rozwiązania, które pozwoliłoby klientom uzyskać dostęp do ich cyfrowych portfeli z dowolnego miejsca. Nie jest jasne, jak wiele postępów poczynili do tej pory, ale ich strona internetowa stwierdza, że "badają ideę dostarczania cyfrowego portfela ID Web3".

Dla każdego, kto nie zna tego terminu, Web3 odnosi się do nowego Internetu, który jest budowany na szczycie technologii blockchain i zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Koncepcja Web3 jest wciąż bardzo nowa i nie została jeszcze w pełni zbadana zarówno przez deweloperów, jak i użytkowników; jednak posiada ogromny potencjał w zakresie poprawy sposobu, w jaki wchodzimy w interakcje z naszymi cyfrowymi aktywami.

Onyx, startup oparty na blockchainie, sugeruje, że pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwiłoby użytkownikom "kontrolowanie ich cyfrowego identyfikatora i wszystkich ich elektronicznych rzeczy przy użyciu tylko jednego portfela elektronicznego".

Korporacja patrzy na długą perspektywę, w której klienci byliby w stanie przechowywać, przeglądać i udostępniać cyfrowe rzeczy, które są potrzebne do ich elektronicznej identyfikacji, wszystko kontrolowane osobiście.

Onyx argumentował, że posiadanie i uzyskanie kontroli nad swoim elektronicznym ID są kluczowe w transformacji interakcji online. Obejmuje to nie tylko rozmowę, ale także wyrażanie siebie, jak również uwierzytelnianie swojej identyfikacji, dóbr cyfrowych, przedmiotów wartościowych, a nawet wspomnień.

Biorąc pod uwagę, że rzeczy cyfrowe są coraz bardziej przenośne, a posiadanie ich jest coraz bardziej powszechne, elektroniczna identyfikacja jest ważna dla osoby, która zarządza swoimi danymi identyfikacyjnymi - aby ustanowić swoją identyfikację i zrobić to poprzez udostępnianie tylko tych informacji, które ktoś chce udostępnić argumentował Onyx.

Dzięki nowemu rozwiązaniu konsumenci będą mogli decydować o tym, jakie kwalifikacje tożsamości chcą udostępniać w swoich interakcjach on-line.

JPMorgan Chase poszukuje specjalisty World-wide-web3, który dołączy do ich Technological Innovation, Media, and Telecom West Coast Crew w dążeniu do wspierania organizacji w północnej części Stanów Zjednoczonych.

Bank wyjaśnił, że poszukuje menedżera rozwoju organizacji, który będzie w stanie “pomóc JPMorgan zbudować swoje możliwości World wide web3 firmy poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury know-how i metodologii.”

Możliwe będzie również potwierdzenie własności tokenów NFT na różnych platformach. Przedmiot lub usługa pozwoliłaby również twórcom treści na przeniesienie platform i przekazanie swojej społeczności ze sobą.