Karty prepaid zasilane Bitcoinem wprowadzone w Brazylii

Reading time: 3 min

30/01/23

Karty prepaid zasilane Bitcoinem wprowadzone w Brazylii

Binance i Mastercard mają uruchomić kartę przedpłaconą w Brazylii w ciągu najbliższych kilku tygodni

Brazylia stanie się drugim krajem Południowej Ameryki, który otrzyma kartę Binance

Binance i Mastercard mają uruchomić kartę przedpłaconą w Brazylii w ciągu najbliższych kilku tygodni, zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu jej w Argentynie, jak podaje Reuters. Ruch ma na celu wzmocnienie połączenia między kryptowalutami a tradycyjnymi finansami (TradFi) i napędzanie adopcji kryptowalut.

Binance i Mastercard ogłosiły w poniedziałek wprowadzenie karty przedpłaconej w Brazylii w celu wypełnienia luki między kryptowalutami a tradycyjnymi finansami (TradFi). Zgodnie z ogłoszeniem, karta Binance jest obecnie w fazie testów beta i ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych tygodni. Ruch ten sprawia, że Brazylia jest drugim krajem w Ameryce Łacińskiej, który otrzymał kartę, po tym jak Binance i Mastercard uruchomiły ją w Argentynie w sierpniu 2022 roku. Brazylia, największa gospodarka w Ameryce Łacińskiej, jest również jednym z największych rynków Binance.

Karta Binance umożliwia użytkownikom Binance z ważnym krajowym dokumentem tożsamości dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) i Binance Coin (BNB) w ponad 90 milionach sklepach.

Podczas dokonywania zakupów środki kryptowalutowe użytkowników są konwertowane na walutę fiat w czasie rzeczywistym, a jednocześnie pozwalają im zarobić do 8% w kryptowalutowym cashbacku na kwalifikujących się zakupach. Ponadto użytkownicy mogą łatwo zarządzać swoimi kartami za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej Binance, przeglądać historię transakcji lub szukać wsparcia klienta.

Podobnie jak w Argentynie, uruchomienie karty Binance w Brazylii oznacza wspólne wysiłki firm w celu napędzania globalnej adopcji kryptowalut. Pomimo utrzymującej się zimy kryptowalutowej, wiele instytucji TradFi i ich użytkowników nadal przyjmuje aktywa cyfrowe dzięki ich unikalnym korzyściom, takim jak wolność finansowa, prywatność i wygoda.

Mastercard był jednym z liderów branży płatniczej, jeśli chodzi o adopcję kryptowalut. Gigant płatności po raz pierwszy zagłębił się w kryptowaluty prawie dwa lata temu, kiedy ogłosił, że planuje rozpocząć wspieranie wybranych kryptowalut bezpośrednio w swojej sieci. Bardziej niedawno firma powiedziała, że w 2023 roku uruchomi projekt, który pozwoli bankom i instytucjom finansowym świadczyć usługi handlu kryptowalutami swoim klientom.

W zeszłym roku kongres Brazylii uchwalił ustawę, która nadaje płatnościom kryptowalutowym status prawny w kraju - choć bez uczynienia aktywów prawnym środkiem płatniczym. Został on podpisany przez ówczesnego prezydenta Jaira Bolsanaro pod koniec ubiegłego roku.

"Brazylijczycy chętnie przyjmują kryptowaluty poza przeznaczeniem inwestycyjnym" - powiedział Marcelo Tangioni, menedżer krajowy Mastercard w Brazylii, o najnowszym ogłoszeniu Binance. Posiadacze kart w Brazylii będą mogli płacić za pomocą 14 różnych walut. Oprócz brazylijskiego reala, obejmują one Bitcoin, Ethereum i własne tokeny BNB i BUSD firmy Binance. Trwają plany zwiększenia liczby kryptowalut obsługiwanych przez kartę, zgodnie z oświadczeniem Binance, a także rozszerzenia jej dostępności na więcej krajów na całym świecie.