Kazachstan zalegalizuje kryptowaluty?

Reading time: 3 min

03/10/22

Kazachstan zalegalizuje kryptowaluty?

CZ, dyrektor generalny Binance, stwierdził, że platforma zamierza zwalczać przestępstwa cybernetyczne i finansowe na całym świecie.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, podpisała Memorandum of Understanding [MoU] z Agencją Republiki Kazachstanu ds. Monitoringu finansowego. MOU zostało podpisane w Astanie w Kazachstanie przez CEO Binance, Changpeng Zhao i przewodniczącego AIFM, Daniyara Akisheva.

Ceremonia podpisania odbyła się w Rixos President Hotel. Podczas wydarzenia obie strony wyraziły ekscytację z powodu partnerstwa między nimi. Zhao powiedział, że wierzy, że ramy regulacyjne określone przez AIFM pomogą rozwinąć handel kryptowalutami w Kazachstanie, podczas gdy Akishev wyraził wdzięczność Binance za możliwość współpracy.

W swoim oświadczeniu Zhao powiedział:

Jesteśmy zaszczyceni podpisaniem tego MoU z AIFM i czekamy na współpracę z nimi w celu promowania dalszych innowacji blockchain w Kazachstanie. Mamy nadzieję, że więcej firm może tu przyjechać i prowadzić działalność, abyśmy mogli stworzyć więcej miejsc pracy i możliwości dla wszystkich w naszej społeczności.

Zainteresowanie kryptowalutami świadczyło o wybitnym wzroście pomimo pojawienia się niedźwiedzi. Rządy na całym świecie były postrzegane jako przychylne branży, a niektóre nawet ją zalegalizowały. Podczas gdy kilka innych nadal pozostawało wrogo nastawionych do kryptowalut, Kazachstan z pewnością nie należał do tej kategorii. Niedawno pojawiły się pogłoski, że Kazachstan prawdopodobnie wyłoni się jako następny kraj, który zalegalizuje kryptowaluty. Prominentna giełda kryptowalutowa Binance może pomóc temu krajowi w jego przedsięwzięciu kryptowalutowym.

MoU zostało podpisane w świetle ruchu Binance w kierunku globalnego programu szkoleniowego w zakresie egzekwowania prawa.

CZ, dyrektor generalny Binance, stwierdził, że platforma zamierza zwalczać przestępstwa cybernetyczne i finansowe na całym świecie. Ponadto należy zauważyć, że program szkoleniowy Binance Law Enforcement został już wprowadzony w życie w różnych częściach świata. Obejmowało to Francję, Niemcy, Włochy, Wielką Brytanię, Norwegię, Kanadę, Brazylię, Paragwaj i Izrael.

Giełda ma zamiar uruchomić platformę handlu fiatem na kryptowaluty w tym kraju. Firma ogłosiła to za pośrednictwem Twittera w poniedziałek i w ciągu 24 godzin osiągnęła już 10 000 rejestracji; w ciągu 48 godzin osiągnęła 20 000.

To nie jest pierwsze przedsięwzięcie Binance w Kazachstanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy giełda pojawiła się na pierwszych stronach gazet obok Kazachstanu. Jeszcze w sierpniu giełda uzyskała wstępną zgodę od Urzędu Usług Finansowych w Astanie [AFSA] na działalność w regionie.