Kevin O’Leary oskarża Binance o celowe spowodowanie upadku FTX

Reading time: 2 min

15/12/22

Kevin O’Leary oskarża Binance o celowe spowodowanie upadku FTX

Kevin O’Leary stwierdził, że Binance usunęło swoją konkurencję, a dzięki temu firma CZ osiągnęła monopol na rynku kryptowalut.

Kevin O'Leary: “Binance celowo pozbyło się FTX dla własnych korzyści"

Wczoraj odbyło się spotkanie kongresowe, pod nazwą "Krach krypto: Dlaczego bańka FTX pękła oraz szkody dla użytkowników giełdy", na którym Kevin O'Leary, prezes firmy venture capital O'Leary Ventures i gwiazda telewizyjnego programu Shark Tank powiedział, że założyciel Binance Changpeng Zhao celowo spowodował upadek giełdy kryptowalut FTX.

Przypominamy o upadku FTX

Na początku listopada Zhao zatweetował, że Binance likwiduje swoją pozycję FTT, rodzimego tokenu FTX, ruch który przyczynił się do masowego kryzysu płynności finansowej giełdy FTX i jej ostatecznego bankructwa.

Nadchodzą regulacje rynku kryptowalut?

Kevin O'Leary zauważył, że na działania Binance pozwolił nieregulowany sektor kryptowalut. Dodał, że teraz gdy FTX jest poza biznesem, Binance jest nieuregulowanym i masowym globalnym monopolistą. Uznał taką sytuację za niezdrową dla rynku i wezwał rząd USA do zwiększenia regulacji rynku kryptowalut. Zaznaczył jednak, że upadek FTX nie powinien być przyczyną porzucenia potencjału sektora krypto, ale sytuacja gdzie tak duża ilość użytkowników została poszkodowana nie powinna mieć więcej miejsca.

Kevin zauważył też, że podmiot FTX - LedgerX jako jedyny był regulowany przez komisje CFTC i jako jedyny nie stracił swojej całkowitej wartości. Tym samym wskazał na pozytywne skutki regulacji rynku kryptowalut.

Wakat za 15 milionów

Na koniec gwiazda telewizyjna przyznała się, że zainwestowała w FTX oraz że zapłacono mu 15 milionów dolarów za bycie rzecznikiem firmy.

FTX to stare dobre oszustwo

W przeciwieństwie do poprzednika senator Cynthia Lummis wypowiedziała się na temat upadku FTX nieco ostrzej. Powiedziała, że FTX to stare dobre oszustwo oraz że złe zarządzanie, porażka ludzi, nieodpowiednie kontrole są tym, co powinno być omówione na spotkaniu kongresowym. Stwierdziła również, że trzeba uregulować ten sektor i położyć aktywa cyfrowe na wierzchu istniejących spraw finansowych rządu USA.