Kim Kardashian oskarżona w związku ze sprawą pump and down

Reading time: 2 min

03/10/22

Kim Kardashian oskarżona w związku ze sprawą pump and down

W postanowieniu SEC stwierdzono, że Kardashian naruszyła przepis federalnych praw dotyczących papierów wartościowych.

SEC ogłosiła dziś zarzuty wobec Kim Kardashian za reklamowanie w mediach społecznościowych zabezpieczenia aktywów kryptowalutowych oferowanych i sprzedawanych przez EthereumMax bez ujawnienia płatności, którą otrzymała za promocję. Kardashian zgodziła się na ugodę, zapłatę 1,26 miliona dolarów w karach, godziwie i odsetkach oraz współpracę z trwającym dochodzeniem Komisji.

W nakazie SEC stwierdzono, że Kardashian nie ujawniła, że otrzymała wynagrodzenie w wysokości 250 000 USD za opublikowanie postu na swoim koncie na Instagramie na temat tokenów EMAX, zabezpieczenia aktywów kryptowalutowych oferowanych przez EthereumMax. Post Kardashian zawierał link do strony internetowej EthereumMax, która zawierała instrukcje dla potencjalnych inwestorów, aby kupić tokeny EMAX.

"Ta sprawa przypomina, że kiedy celebryci lub influencerzy popierają możliwości inwestycyjne, w tym papiery wartościowe na aktywa kryptowalutowe, nie oznacza to, że te produkty inwestycyjne są odpowiednie dla wszystkich inwestorów" - powiedział przewodniczący SEC Gary Gensler. "Zachęcamy inwestorów do rozważenia potencjalnego ryzyka i możliwości inwestycji w świetle ich własnych celów finansowych".

SEC ogłosiła dzisiaj, że zawarła ugodę z Kim Kardashian, która zobowiązuje gwiazdę reality do zapłaty 1,26 miliona dolarów w celu rozliczenia zarzutów, że naruszyła prawo papierów wartościowych podczas promowania projektu kryptowalutowego na swoich kontach w mediach społecznościowych.

"Sprawa pani Kardashian służy również jako przypomnienie dla celebrytów i innych osób, że prawo wymaga od nich ujawnienia opinii publicznej, kiedy i ile otrzymują wynagrodzenia za promowanie inwestowania w papiery wartościowe" - dodał przewodniczący Gensler.

"Federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych są jasne, że każdy celebryta lub inna osoba, która promuje papier wartościowy z aktywami kryptowalutowymi, musi ujawnić charakter, źródło i kwotę wynagrodzenia, które otrzymali w zamian za promocję" - powiedział Gurbir S. Grewal, dyrektor Wydziału Egzekucji SEC. "Inwestorzy mają prawo wiedzieć, czy reklama danego papieru wartościowego jest bezstronna, a pani Kardashian nie ujawniła tej informacji".

W postanowieniu SEC stwierdzono, że Kardashian naruszyła przepis federalnych praw dotyczących papierów wartościowych. Nie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom SEC, Kardashian zgodziła się zapłacić.