Kolejna z największych giełd kryptowalut na celowniku

Reading time: 1 min

27/07/22

Kolejna z największych giełd kryptowalut na celowniku

Dwa źródła stwierdziły, że Kraken pozwolił użytkownikom w Iranie i innych krajach na kupno i sprzedaż cyfrowych tokenów.

Kraken, amerykańska giełda kryptowalut, jest przedmiotem dochodzenia w związku z potencjalnym naruszeniem sankcji wobec Iranu i innych krajów, jak podaje New York Times.

Dochodzenie zostało wywołane przez doniesienia z dwóch źródeł, które twierdziły, że Kraken pozwolił użytkownikom w Iranie i innych krajach na kupno i sprzedaż cyfrowych tokenów.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA prowadzi dochodzenie w sprawie Krakena od 2019 roku i oczekuje się, że nałoży grzywnę, zgodnie z raportem. Dochodzenie trwa od co najmniej maja 2019 roku, kiedy agencja wysłała Krakenowi list z prośbą o zwrócenie dokumentów związanych z jego działalnością z irańskimi użytkownikami.

Kraken, giełda kryptowalut i platforma handlowa, jest najnowszą firmą, która znalazła się pod federalną kontrolą regulacyjną.

Firma z siedzibą w San Francisco powiedziała we wtorek w oświadczeniu, że jest "w konstruktywnym dialogu" z siecią egzekwowania przestępstw finansowych Departamentu Skarbu (FinCEN), która nadzoruje przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Firma powiedziała, że nie komentuje konkretnych rozmów z regulatorami, podczas gdy rzecznik skarbu odmówił komentarza.