Kolejne zakupy BTC przez Salwador

Reading time: 2 min

01/07/22

Kolejne zakupy BTC przez Salwador

Salwador właśnie zakupił 80 Bitcoinów za ponad 1,5 mln dolarów kontynuując swój trend regularnego zakupu BTC.

Rynek kryptowalut płonie!

Salwador właśnie zakupił 80 Bitcoinów za ponad 1,5 mln dolarów kontynuując swój trend regularnego zakupu BTC.

Obecny ruch wiąże się z wcześniejszymi wypowiedziami ministra finansów Salwadoru, Carlosa Caceresa, który ogłosił, że kraj planuje zakupić więcej bitcoinów w ramach swoich wysiłków na rzecz dywersyfikacji rezerw walutowych.

Minister powiedział, że ten ruch jest zgodny z celem rządu, aby zwiększyć wydajność i niezawodność swojego systemu finansowego.

"Bitcoin jest wschodzącą klasą aktywów" - powiedział. "Zawsze szukamy możliwości zwiększenia naszych międzynarodowych rezerw i dywersyfikacji".

Zauważył również, że inne kraje już eksperymentowały z kupowaniem bitcoina jako sposobu na dywersyfikację swoich rezerw.

Przypomnijmy - Salwador jest pierwszym krajem, w którym Bitcoin został uznany za legalny środek płatniczy. Istnieją jednak pewne ograniczenia: obywatele mogą kupić tylko do 500 dolarów wartości BTC tygodniowo za pomocą karty kredytowej lub konta bankowego.

Salwador to państwo w Ameryce Środkowej, graniczące z północnym Oceanem Spokojnym. Od północy kraj graniczy z Hondurasem, a od południa z Nikaraguą. Zajmuje powierzchnię 21 031 kilometrów kwadratowych i liczy 6 300 000 mieszkańców. Stolicą kraju jest San Salvador. Salwador ma klimat tropikalny z temperaturami średnio około 25°C (77°F), z ciepłymi temperaturami przez cały rok.