Konto osobiste Alameda Research CEO stratne o 1,31 miliarda w maju

Reading time: 3 min

06/12/22

Konto osobiste Alameda Research CEO stratne o 1,31 miliarda w maju

SBF podkreślił, że pozycja marżowa nie powinna była stać się tak duża.

W kilku ostatnich wywiadach, były współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), wyjaśnił, że "nie kierował Alamedą" i "nie znał wielkości ich pozycji".

W najnowszej dyskusji z Frankiem Chaparro z The Block, SBF wyjaśnił, że audytorzy przyglądali się finansom korporacyjnym FTX, ale audytorzy "nie patrzyli na pozycje klientów i nie patrzyli na ryzyko klientów." W tym tygodniu, insider FTX rozmawiający z Bitcoin.com News pod warunkami anonimowości podzielił się dokumentem, który rzekomo pokazuje, że osobiste konto Alameda Research CEO Caroline Ellison było w dołku o 1,31 miliarda dolarów w maju 2022 roku.

SBF w swoich wywiadach wciąż podkreśla, że ogromna pozycja depozytowa wymknęła się spod kontroli.

Było wiele informacji, którymi podzielił się były współzałożyciel FTX Sam Bankman-Fried (SBF) podczas swoich wywiadów i wydaje się, że w jakiś sposób, bez jego wiedzy, duży rachunek marży wymknął się spod kontroli. W wywiadzie z reporterką New York Magazine Jen Wieczner, SBF podkreślił, że pozycja marżowa nie powinna była stać się tak duża. W innym oświadczeniu, SBF wyszczególnił, że pozycja marżowa Alameda była tak duża, że "nie była możliwa do zamknięcia w sposób płynny, aby spełnić swoje zobowiązania." dodał SBF:

Ta pozycja, z perspektywy czasu, wydaje się, że znacznie się powiększyła w połowie roku. To sprawiło, że z pozycji nieco ryzykownej przeszła do pozycji, która była zdecydowanie zbyt duża, by można było nią zarządzać w czasie kryzysu płynności, i że poważnie zagrażałaby zdolności dostarczania środków klientów.

W ostatnim wywiadzie z Frankiem Chaparro z The Block, SBF powiedział, że audytorzy patrzyli na pewne aspekty, ale "nie patrzyli na pozycje klientów i nie patrzyli na ryzyko klienta."

To była skutecznie negatywna pozycja klienta, a wielu klientów miało negatywne pozycje otwarte na FTX, SBF powiedział Chaparro. Te nie były częścią aktywów lub pasywów FTX, były to aktywa i pasywa klientów, a więc finanse FTX nie były bezpośrednio dotknięte przez to.

Oprócz omówienia masywnej pozycji handlowej Alameda Research w czasie zamknięcia, SBF skomentował również przedłużenie przez FTX dużych osobistych linii kredytowych w ramach ich pakietów wynagrodzeń.

Caroline Ellison, dyrektor generalny FTX i Alameda, podobno miała negatywne saldo w wysokości prawie 1,31 miliarda dolarów na swoim osobistym koncie handlowym siedem miesięcy temu w maju 2022 roku, zgodnie z dokumentem uzyskanym przez Bitcoin.com News.

Źródło znające sprawę podzieliło się tymi danymi wśród wielu pracowników FTX, gdy doświadczała ona technicznej usterki ze swoim osobistym kontem handlowym. Dokument rzekomo pokazuje, że saldo Ellison w tym czasie było około 1,31 miliarda dolarów na minusie.

Wszystkie konta FTX pokazują ujemne salda, jeśli użytkownik ma ujemne saldo z określonych powodów, takich jak to, że płatność nie została uregulowana lub użytkownik był zadłużony z pozycji marży; jednak ta dokumentacja wskazuje na ogromne saldo, którego nie miałby żaden zwykły użytkownik, w tym ujemną ilość kapitału własnego FTX.