Korea Południowa wycofuje się z Litecoina

Reading time: 3 min

09/06/22

Views: 40

Korea Południowa wycofuje się z Litecoina

Główne giełdy kryptowalutowe w Korei Południowej wycofały Litecoina (LTC) z obrotu. Jakie są tego przyczyny?

Główne południowokoreańskie giełdy kryptowalut wycofują z obrotu Litecoina. Przepisy dotyczące kryptowalut w Korei Południowej wymagają od giełd egzekwowania surowych wytycznych KYC i AML. Ponadto główne platformy kryptowalutowe w przeszłości również wycofywały z obrotu coiny związane z ochroną prywatności.

Najpoważniejsi gracze się wycofują

Główne giełdy kryptowalutowe w Korei Południowej wycofały Litecoina (LTC) z obrotu kilka tygodni po tym, jak jego aktualizacja MimbleWimble (MWEB) skupiła się na ochronie prywatności. W publicznym oświadczeniu w środę, Upbit powołał się na ustawę o raportowaniu i wykorzystaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. Powyższy dokument zabrania dokonywania anonimowych transakcji.

LTC postawił na prywatność

Usunięcie z listy następuje w świetle długo oczekiwanej aktualizacji MWEB, która uczyniła transakcje LTC prywatnymi. Dzięki niej doszło do ukrycia kluczowych identyfikatorów. Aktualizacja została wydana na początku tego roku, prawie dwa lata po jej pierwszej propozycji.Giełda kryptowalutowa zwróciła się do Litecoin Foundation, aby zrozumieć aktualizację skoncentrowaną na prywatności, a po dokładnym przeglądzie technologii i dokumentów, giełda zdecydowała się zakończyć wsparcie dla transakcji LTC. W chwili obecnej użytkownicy platformy mają 30 dni na wycofanie swoich środków LTC.

Dlaczego zakazano LTC?

Upbit w swoim oficjalnym raporcie wskazał, że: "Zdecydowaliśmy się zakończyć wsparcie transakcji dla Litecoin (LTC), ponieważ ustalono, że opcjonalna funkcja, która nie ujawnia informacji o transakcjach, zawarta w tej aktualizacji sieci, odpowiada definicji technologii [anonimowej transmisji] - zgodnie z ustawą o szczególnych informacjach finansowych". Według oficjalnych informacji pięć głównych giełd kryptowalutowych:

  • Upbit,
  • Bithumb,
  • Coinone,
  • Korbit
  • Gopax - usunęło obecnie LTC ze swojej platformy.

Korea Południowa i zaostrzenie przepisów

Upbit i inne główne giełdy kryptowalutowe wydały ostrzeżenie dla inwestorów w ostatnim tygodniu maja, informując ich o ryzyku regulacyjnym związanym z poufnymi transakcjami. Taka informacja spowodowana jest faktem, że Korea Południowa ma jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów dotyczących kryptowalut na świecie, a wdrożona ustawa o informacjach finansowych jest jedną z form penalizacji tego środka płatności. Zgodnie z nowymi przepisami, giełdy kryptowalutowe są zobowiązane do egzekwowania rygorystycznych zasad Know Your Customer i Anti-Money Laundering, a anonimowe transakcje są całkowicie zabronione. Pamiętajmy, źe w przeszłości koreańskie giełdy wycofały z obrotu również kilka innych coinów, które cechuje prywatność. Miejmy nadzieję, że nastąpią zmiany przepisów, które uregulują kryptowaluty w Korei w sposób bardziej zrównoważony.