Koszty wydobycia Bitcoina spadły do najniższego poziomu od 10 miesięcy

Reading time: 2 min

15/07/22

Koszty wydobycia Bitcoina spadły do najniższego poziomu od 10 miesięcy

W ciągu ostatnich kilku miesięcy cena Bitcoina miała tendencję spadkową, co doprowadziło do spadku rentowności wydobycia.

Koszty produkcji Bitcoina spadły do najniższego poziomu od 10 miesięcy, zgodnie z nowym raportem strategów JPMorgan.

W raporcie Nikolaos Panigirtzoglou i jego zespół stwierdzili, że koszty produkcji Bitcoina spadły do około 13 000 USD z 24 000 USD na początku czerwca. Spadek ten został powiązany ze spadkiem zużycia energii elektrycznej.

Strategowie zauważyli również, że koszt produkcji Bitcoina osiągnął szczyt tuż po szczytach cenowych w kwietniu i listopadzie 2021 roku i spadł z powrotem, tak jak zrobiły to rynki, więc jest skorelowany, ale opóźnia ruchy cenowe.

Spadek kosztów produkcji został powiązany ze spadkiem zużycia energii elektrycznej.

Ponieważ wydobycie Bitcoina staje się bardziej wydajne i mniej kosztowne, może to pomóc odwrócić trend spadku rentowności, jednocześnie obniżając zapotrzebowanie na energię elektryczną w sieci.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy cena Bitcoina miała tendencję spadkową, co doprowadziło do spadku rentowności wydobycia. Jednak, podczas gdy to spowodowało, że niektórzy górnicy zamknęli swoje operacje, inni znaleźli sposoby na obniżenie rachunków za energię i utrzymanie rentowności.

Z drugiej strony, górnicy zostali dotknięci podwójnym ciosem w postaci rosnących globalnych cen energii i spadających cen BTC. Spowodowało to spadek rentowności górnictwa o 63% od początku roku. Bitinfocharts donosi, że rentowność górnicza znajduje się obecnie na najniższych poziomach od października 2020 roku i wynosi 0,095 USD dziennie za terahashes na sekundę.

Jednak spadek kosztów produkcji może zapobiec dalszemu spadkowi rentowności, a nawet może odwrócić ten trend w nadchodzących miesiącach.