Kraken w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Reading time: 3 min

01/06/22

Kraken w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zamiast korzystania z tradycyjnie dostępnego dolara amerykańskiego lub funta brytyjskiego na rynkach światowych, lokalni traderzy mogą używać par dirham.

Dzięki nowej licencji operacyjnej w Abu Zabi, Kraken umożliwił lokalnym inwestorom handel pośrednictwem par dirham. Kalifornijska giełda kryptowalut Kraken staje się drugą po Binance platformą wirtualnych aktywów, która otrzymała zgodę organów regulacyjnych na działalność w międzynarodowym centrum finansowym i strefie wolnocłowej Abu Dhabi Global Market (ADGM). Jak to wpłynie na wolumeny giełdy i jej rozwój? O tym piszemy poniżej!

Licencja dla Krakena

W wywiadzie dla CNBC dyrektor zarządzający Krakena, Curtis Ting, wyjaśnia znaczenie dywersyfikacji par handlowych do walut lokalnych. Zamiast korzystania z tradycyjnie dostępnego dolara amerykańskiego lub funta brytyjskiego na rynkach światowych, lokalni traderzy mogą używać par dirham.
Nowa licencja operacyjna w Abu Zabi sprawia, że Kraken dąży do lepszej integracji z lokalnymi bankami i dostawcami usług płatniczych. Według Tinga pomoże to giełdzie kryptowalutowej zapewnić płynność na poziomie globalnym w regionie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Powołując się na istniejące ogromne wolumeny handlowe w Dubaju, na przykład kryptowaluty o wartości ponad 25 miliardów dolarów rocznie, Ting dodał, że „region jest gotowy i czekał na uregulowaną ofertę, taką jak nasza”.
Działając jako w pełni licencjonowana giełda kryptowalut, Kraken zaoferuje lokalnym inwestorom pary dirhamów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (AED):

Dla nas bardzo ważne jest ułatwienie dostępu do rynków globalnych i globalnej płynności poprzez upewnienie się, że inwestorzy i handlowcy w regionie mają dostęp do lokalnych walut i par walutowych”.

Oprócz Abu Zabi konkurująca giełda kryptowalut Binance uzyskała już zgody regulacyjne z dwóch kolejnych regionów na Bliskim Wschodzie — Bahrajnu i Dubaju.

Lokalne firmy inwestują w kryptowaluty

Pomijając napływ regulowanych firm na Bliski Wschód, lokalne marki również zaczęły wkraczać do świata kryptowalut. Citizens School w Dubaju zaczęła przyjmować czesne od 45 000 AED do 65 000 AED w Bitcoinie (BTC) i Etherze (ETH). Adil Alzarooni, założyciel szkoły, skomentował to w następujący sposób:

„Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie roli młodych pokoleń w osiąganiu i rozwijaniu gospodarki cyfrowej ZEA. Ponieważ coraz więcej osób wejdzie w erę cyfryzacji, dzisiejsze dzieci będą przedsiębiorcami i inwestorami jutra”.

Szkoła jest obecnie dostępna dla uczniów w wieku od 3 do 11 lat i ma zostać otwarta we wrześniu 2022 roku.

Jak widać Zjednoczone Emiraty Arabskie doceniają potencjał jaki niosą kryptowaluty. Potrafią wykorzystać to nie tylko w tradingu, lecz również w edukacji młodego pokolenia!